Литекс с втора победа в А група

Ловчанлии пречупиха Локомотив (София)

по статията работи: Божидар Азманов | 26.07.2013 | 20:00

Литекс надви Локомотив (София) с 2:0 като гост и излезе начело в А група с две победи от два мача и актив от шест точки.

На стадиона в квартал "Надежда" ловчанлии изиграха много прагматично и това им донесе трите точки. Те излязоха напред в резултата в 15-та минута с попадение на новото попълнение Вилмар Джордан, а в 22-та минута Армандо Ваюши удари и греда. До края на двубоя ловчанлии не дадоха много шансове на противника да изравни, а в 89-та минута Симеон Славчев сложи точка на спора с второто попадение в мача.

Поражението разлюти собственика на домакините Николай Гигов, който напусна стадион "Локомотив" бесен, а привържениците на "железничарите" изригнаха с призиви за оставка към треньора Емил Велев.

След два кръга от началото на А група Локомотив остава с една точка, спечелена при гостуването на Пирин (Гоце Делчев).

Снимки от срещата вижте в Sporta.bg

Двубоят започна много динамично и първата опасност дойде след по-малко от две минути игра. Искрен Писаров изведе Бранимир Костадинов сам срещу Илко Пиргов, но стражът на Литекс се намеси добре и спаси своята врата.

"Оранжевите" реагираха моментално и още в ответната атака Джордан нахлу в наказателното поле на Локомотив, но ударът му мина покрай вратата на "железничарите".

Все пак Литекс бе отборът, който успя да излезе напред в резултата. В 15-та минута Юрген Джазула изведе по отличен начин Джордан зад отбраната на Локомотив. Двама защитници на домакините пък си попречиха в опит да пресекат подаването и за новото попълнение на ловчанлии остана само да се разпише за 1:0.

Локомотивци пробваха да върнат попадението бързо и Бранимир Костадинов можеше да изравни в 19-та минута, но ударът му с глава не намери целта.

По-близо до нов гол отново бяха възпитаниците на Златомир Загорчич. В 22-та минута Джазула и Джордан елиминираха защитата на "железничарите" с хубаво взаимодействие, а след това дошлият от Дуисбург футболист намери Армандо Ваюши в наказателното поле, който обаче нацели напречната греда на Галев.

До края на полувремето Локомотив владееше повече топката, но така и не успя да застраши сериозно Илко Пиргов и първата част завърши с аванс за гостите.

Най-добрата ситуация за столичани дойде веднага след подновяването на играта. Писаров засече с глава центриране отдясно, Пиргов парира ударът му, а топката стигна до Крум Бибишков. Нападателят обаче не успя да намери добре топката и вместо да я прати в опразнената врата, тя излезе в аут.

Локомотивци положиха сериозни усилия да направят поне частичен обрат. И през втората част те имаха превес в притежанието на топката, но сериозните положения пред врата на Литекс липсваха.

От своя страна "оранжевите" действаха предимно с опасни контраатаки. При една такава в 67-та минута Манолов подаде на Джордан, голмайсторът от своя страна предостави на Джазула, който отправи удар, но Галев се намеси с вещина.

В 81-та минута пък влезлият като резерва Мирослав Манолов пробва шут от дистанция, но топката премина вдясно от вратата на Локомотив.

Все пак минута преди края на редовното време падна и втори гол в мача. Литекс осъществи отлична контраатака, Симеон Славчев получи топката в собствената половина измъкна, направи сериозен рейд и след като се измъкна от бранител на "железничарите" се разписа за 2:0 в полза на Литекс.