Литекс с две победи на блиц турнира в Ловеч

"Оранжевите" се наложиха над Етър и Нефтохимик

по статията работи: Константин Симидчийски | 22.07.2012 | 11:00

Литекс постигна две победи в импровизирания блиц турнир, състоял се на Градския стадион в Ловеч. Оранжевите безпроблемно надиграха своите опоненти, спечелвайки чисти победи срещу Етър и Нефтохимик с по 2:0. Срещите се играха с полувремена по 45 минути.

В първият си двубой ловчанлии стигнаха до победата след голове на Васил Божиков и Галин Иванов. За 2-те попадения голяма заслуга имаше Армандо Ваюши, отчел се с две асистенции. В 34-тата минута левият бек Божиков се разписа красиво с глава, а малко по-късно Иванов засече подаване на албанеца в наказателното поле.

Наставникът Христо Стоичков започна втората среща с Нефтохиник с 3 промени в стартовия си състав. Оранжевите отново доминираха, но нямаха късмет рано да вкарат гол.

На два пъти напречната греда спаси бугаслии след ударите на Цветанов от фаул и Герам Заков. В 28-мата минута все пак резервата Грозев откри резултата. Централният бранител вкара отблизо след центриране на Цветанов.

Постепенно Стоичков пусна в игра всичките си налични и здрави футболисти и Литекс завърши мача само с младоци и юноши от школата.

В 40-тата минута двама от талантите на Академията изработиха второто попадение в мача. 15-годишният Кирил Десподов центрира отляво и Ангел Здравчев се оказа най-хладнокръвен в пеналта и вкара за 2:0.