Литекс се справи лесно с Локо (Пд)

Ловчанлии продължават напред за Купата на България

по статията работи: Иво Вецев | 23.11.2012 | 19:36

Литекс спечели с 2:0 дербито срещу Локомотив (Пд) на "Градския стадион" в Ловеч в най-интересния сблъсък от днешната програма в срещите за Купата на България.

По този начин ловчанлии се класират напред към осминафиналете, след като в първата среща двата тима завършиха наравно 0:0 в скучен двубой. Тази вечер Иса (14) и Миланов (80) бяха герои за своя тим, а Литекс тотално доминираше от самото начало до края на 90-те минути.

От самото начало на срещата домакините си осигуриха териториално предимство, като на няколко пъти се опитаха да реализират с хубави атаки, но защитата на гостите внимаваше. Най-доброто положение беше изпуснато от Ваюши, който не успя да се възползва от прекрасен пас на Цветанов.

Натискът на ловчанлии обаче си каза думата, след като 14 минути след началото на двубоя Златиснки подари топката на Цветанов в центъра. Той бързо пусна на крилото към Ваюши, който без да се колебае качи коженото кълбо на главата на Иса. Бившият нападател на Левски пък отигра класно и резултатът беше открит - 1:0.

Домакинтие обаче не се задоволиха с това попадение и търсеха бързо втори гол, като Георги Миланов се отчете с два неточни удара, а същото направи и Златински пред противниковата врата.

В 28-ата минута обаче "смърфовете" допуснаха нова грешка в отбрана и Исмаил Иса излъга защитник, остана сам срещу вратаря, но предпочете да стреля, вместо да подава на непокритите Миланов и Ваюши. Кунчев успя да блокира и спаси своите.

Минута по-късно пък съдията спести червен картон на гостите, след като Дюлегеров удари с лакът Божиков и му отвори аркада, но кунг-фу прийомът заслужи единствено жълт картон.

До края на срещата Литекс беше пълен господар на терена, а Иса пропусна ново положение след прекрасна комбинация между него, Миланов и Цветанов, завършила с ново спасяване на Кунчев.

Вторите 45 минути започнаха с нов мощен натиска на Литекс и като по чудо резултатът остана непроменен. Минута след подновяването на играта Ваюши нацели гредата, останал сам срещу Кунчев, а след това от 3 метра и Цветанов не успя да вкара, целейки лявата греда.

Отново вратарят трябваше да се намесва при нова нестандартна комбинация между Ваюши и Миланов, а топката стигна до Иса, но Кунчев се намеси блестящо - все още 1:0 на "Градския стадион" в Ловеч.

"Смърфовете" пък се отчете само с един удар на Маламов от границата на наказателното поле, докато Георги Миланов в 63-ата минута бе близо до това да сложи точка на спора, но от 13 метра стреля на сантиметри от левия страничен стълб.

В крайна сметка обаче Литекс най-накрая стигна до гол, след като в 77-ата минута при поредния пробив Галин Иванов беше спънат в наказателното от Кавдански и съдията отсъди дузпа. След много разправии в 80-ата Миналов изпълни и прецизен удар в левия ъгъл реши всичко в двубоя - заслужено 2:0 за домакините.

До края на срещата Галин Иванов пропусна да направи резултата класически, след като останал сам срещу Кунчев стреля право в него.