Локомотив (Пд) обърна Нефтохимик в Бургас

"Смърфовете" надделяха с 3:1

по статията работи: Мариян Найденов | 23.08.2013 | 23:10

Отборът на Локомотив (Пловдив) се наложи с 3:1 при гостуването си на Нефтохимик в първи мач от 6-ия кръг в А група, игран на стадион "Лазур" в Бургас.

Възпитаниците на Александър Станков стигнаха до пълен обрат, след като Живко Петков откри резултата след 18 минути игра, но Локо (Пд) отвърна с три попадения, дело на Диего Фераресо (33'), Йордан Тодоров (42') и Здравко Лазаров (90+5').

Домакините от Нефтохимик започнаха по-активно срещата и можеха да открият резултата още в 4-ата минута, когато новото френско попълнение Кевин Кулибали засече с глава центриране от корнер, но ударът му мина встрани от вратата на Йордан Господинов.

Малко по-късно (8') Николай Чипев отправи изстрел, но той бе много слаб и точно в ръцете на стража на Локомотив. В 12-ата минута Живко Петков пробва рефлекса на Господинов с удар по земята, но вратарят изби. Две минути по-късно Емануил Манев стреля много опасно, но Александър Тунчев подложи крак и изби топката.

Така се стигна до 18-ата минута, когато натискът на домакините бе материализиран и те откриха резултата. Дебютантът Кулибали се включи добре по дясното крило, центрира в наказателното поле, където Живко Петков бе оставен напълно непокрит и с удар с глава не остави шансове на Господинов за 1:0.

Първата опасност пред вратата на домакините бе в 23-ата минута, когато Мартин Камбуров отправи бомбен изтрел от пряк свободен удар, но Евгени Караманов внимаваше и спаси.

В 33-ата минута Локо (Пд) стигна до изравнителен гол, дело на Диего Фераресо, който разстреля Караманов със страхотен удар от близо 30 метра, пращайки коженото кълбо в горния ляв ъгъл на вратата.

"Смърфовете" стигнаха до пълен обрат в 42-ата минута, когато Йордан Тодоров бе изведен очи в очи с вратаря на домакините и не сгреши за 1:2.

В ответната атака Нефтохимик бе много близо до изравняване на резултата, но прехвърлящият му удар бе избит с мъка от Йордан Господинов.

На почивката се стигна до сблъсъци между агитките на двата отбора по трибуните, но полицията се намеси и спря в зародиш очертаващото се меле.

През второто полувреме "шейховете" се хвърлиха в атаки, за да заличат негативния за тях резултат, докато футболистите на Локомотив дебнеха на контраатаки.

В 64-ата минута Николай Чипев стреля чудесно от пряк свободен удар, но нямаше късмет и топката разтресе напречната греда.

Пет минути по-късно Аласан Н'Диайе отправи солен изстрел от малък ъгъл, но Караманов бе на мястото си и изби. В последните минути на срещата Мартин Камбуров можеше да реши всичко, но ударът му попадна в тялото на вратаря на Нефтохимик.

В даденото от главния съдия продължение на мача първо Йордан Тодоров вкара топката в мрежата на домакините, но попадението бе отменено заради засада. След това влезлият като резерва Здравко Лазаров направи по-трудното, като не уцели вратата от непосредствена близост.

Все пак малко по-късно Лазаров успя да запише името си сред голмайсторите, възползвайки се от подаване на Йордан Тодоров, за да оформи крайното 3:1.

След тази победа Локомотив (Пловдив) събра 10 точки, с които се изкачи на пето място във временното класиране на А група, а Нефтохимик заема 6-ата позиция със 7 пункта.