Локомотив Пловдив с първа победа в Австрия

Пловдивският тим записа успех срещу Легия, след като допусна 4 загуби и едно равенство в предишните си 5 контроли

по статията работи: Иво Вецев | 05.07.2012 | 21:08

Евро-участникът Локомотив Пловдив най-накрая успя да запише победа в лятната си подготовка преди началото на новия футболен сезон.

В шестата си проверка през това лято момчетата на Емил Велев постигнаха хубав успех с 2:1 над силния послки тим на Легия Варшава и по този начин прекратиха черната си серия до момента.

В предните си двубои Даксон и компания регистрираха 4 поражения срещу албанскияТеута, румънските грандове Стауа и Клуж, както и грузинския Застафони. Освен това пловдивския тим има и равенство срещу скромния сръбски тим Ягодина.

Днес обаче възпитаниците на Емил Велев успяха да стигнат до крайния успех, въпреки че не бяха по-добрият отбор по време на двубоя. В 40-ата минута Ели Маркес даде аванс на своя тим в първата по-смислена атака на черно-белите. В 59-ата минута Косецки изравни след нелепа грешка на вратаря Баия, но в 74-ата минута от дузпа Христо Спасов донесе успеха на Локо Пловдив.

Срещата започна с по-добра игра на Легия, като полските футболисти можеха да стигнат до гол на два пъти до 20-ата минута. Първо в 14-ата минута Косецки можеше да отбележи хубав гол с глава, но ударът му мина встрани от вратата, а в 18-ата поляците можеха да се разпишат след пряк свободен удар, но топката отново профуча на сантиметри от гредата.

Още до 28-ата минута пък Емил Велев трябваше да направи две принудителни смени, след като първо Христозов, а след това и Родригес получиха различни травми. На тяхно място се появиха Валери Георгиев и Ели Маркес.

Футболистите на Легия продължаваха да натискат и като по чудо в 34-ата минута не се стигна до откриване на резултата, след като Шулер бе оставен непокрит на метри от голлинията, но той не успя да засече топката. В 38-ата пък Господинов трябваше да се намесва решително, след като удар на играч на Легия се отклони във футболист на Локомотив и подлъга вратаря, но той внимаваше и се намеси успешно.

В 40-ата минута пък въпреки слабата си игра, футболистите на Емил Велев поведоха. Даксон пусна феноменален пас към Ели Маркес, който разстреля вратаря на поляците за 1:0 в полза на тима от Пловдив.

През второто полувреме и двата отбора направиха много смени и това развали доброто впечатление от темпото на игра през първата част. В 59-ата минута Легия успя да изравни след като Косецки се възползва от детинска грешка на резервния вратар Байя, отне му топката и спокойно реализира - 1:1.

В 63-ата минута пък Йордан Тодоров получи червен картон, но на негово място се появи Илиян Йорданов. Все пак по-добрите действия на Локомотив в атака донесоха дузпа в тяхна полза, след като Валери Георгиев беше съборен в наказателното поле. Зад топката застана Спасов, който финтира вратаря и успя да даде победата на Локомотив Пловдив - 2:1.