Локомотив (София) с невероятен обрат в Лига Европа

"Железничарите" губеха с 1:2 пет минути преди края, но успяха да спечелят двубоя срещу Металург (Скопие)

по статията работи: Краси Киров | 22.07.2011 | 07:02

Отборът на "Локомотив" (София) записа изключително драматична победа над тима на Металург (Скопие) с 3:2 и по този начин продължава към третия предварителен кръг в турнира Лига Европа.

Страхотен шанс помогна на "железничарите" за инфарктната победа. През целия двубой българите изоставаха в резултата, но в последните пет минути с попадения на Преслав Йорданов и Любомир Божинов стигнаха до крайния успех. Съдията пък даде две дузпи за "железничарите" и изгони футболист на гостите през второто полувреме.

Възпитаниците на Диян Петков започнаха много слабо двубоя и получиха бърз гол. Миле Кръстев получи пас от дълбочина и излезе сам срещу вратаря на домакините като премина през не добре построената защита на "железничарите". Галев спаси първия удар на Кръстев, но при добавката македонецът бе точен.

В 17-та минута десният защитник на Локо (Сф) Атанас Атанасов изстреля истинска бомба от воле от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата. В 22-та минута Кристиян Добрев центрира към Замешич, който с глава не успя да уцели вратата. В 29-та минута Писаров с много хубав удар пробва да матира вратаря на македонците, но той бе на мястото си и спаси. След това домакините имаха претенции за дузпа, но съдията не ги уважи.

Все пак в 35-та минута съдията даде дузпа за "железничарите" след като Писаров бе задържан в наказателното поле. Калоян Караджинов обаче би във вратаря и той успя да избие в корнер. Като цяло играта през първата част на домакините не вървеше изобщо и те не показаха почти нищо интересно.

Второто полувреме Локомотив се опита да заиграе по-стабилно, но македонците изчакваха на контра атаки да изненадат българите. Все пак в 56-та минута Мемеди получи втори жълт картон за нарушение срещу Писаров и напусна терена.

В следващата минута съдията даде втора дузпа за "железничарите". Влезлият като резерва Преслав Йорданов бе точен от бялата точка за 1:1. Българите се надъхаха и тръгнаха да търсят победата. Само пет минути обаче по-късно след късо разиграване от корнер топката бе насочена към Илиоски, който бе оставен непокрит и изведе македонците напред за 2:1.

Това още повече отчая локомотивци и те дори позволиха няколко много опасни атаки с чисти положения пред тяхната врата. Диян Петков пусна в игра Велев и Андонов.  В последните минути Локо (Сф) заигра с трима нападатели и постоянни центрирания в наказателното поле, което не затрудни отбраната на Металург. Македонците се бяха прибрали в собственото си наказателно поле и изчакваха играта на съперника си.

Така се стигна до 85-та минута, когато след разбъркване в наказателно поле на Металург Преслав Йорданов бе най-съобразителен и вкара за 2:2. Само 4 минути по-късно Любомир Божинов се превърна в герой за своя тим след като изпълни перфектен пряк свободен удар за 3:2  и донесе победата за своя тим.

Локомотив София очаква своя съперник в Лига Европа като ще играе в третия предварителен кръг срещу победителя от двубоя Дънди Юнайтед - Шльоск Вроцлав