Локомотив (Сф) започна с нулево равенство в Лига Европа

"Железничарите" завършиха 0:0 при гостуването си на Металург (Скопие) в среща от втория предварителен кръг

по статията работи: Краси Киров | 15.07.2011 | 08:10

Отборът на Локомотив (София) започна с нулево равенство участието си в Лига Европа. "Железничарите" постигнаха този резултат като гости на Металург (Скопие) в среща от втория предварителен кръг, играна на стадион "Филип Втори". Реваншът е на 21 юли в София.

Локомотивци започнаха по-уверено двубоя и още в третата минута Кристиян Добрев с глава прати топката в мрежата на домакините. Голът обаче не бе зачетен от съдията заради нарушение на футболист на Локомотив. Натискът на българите продължи и те имаха добри възможности. Мариян Андонов обаче се отчете с няколко пропуска.

Футболистите на Металург създадоха първото си положение в края на полувремето. Нападателят Илиоски нахлу в наказателното поле, но защитник на "железничарите" предотврати опасността с добър шпагат.

През второто полувреме домакините заиграха по-стабилно и Кристиян Добрев предотврати сигурен гол в 59-та минута. Малко по-късно отново Илиоски затрудняваше българите. Нападателят отправи силен удар, но Валентин Галев бе на висота и спаси вратата на българите.

В края на двубоя българите също имаха своите шансове чрез влезлия като резерва Преслав Йорданов. Младият нападател обаче стреля над напречната греда. В добавеното време на мача удар на Йорданов с глава бе близо до целта.

Така българският тим ще има леко предимство преди домакинството срещу Металург (Скопие) на 21 юли.