Локомотив удари лесно Монтана, Ботев Вр изненада Миньор

"Смърфовете" изпуснаха изразителна победа, Ботев прекрати голова суша

по статията работи: Даниел Любомиров | 28.03.2012 | 17:24

Локомотив Пловдив постигна лесна победа с 1:0 над Монтана на своя стадион "Лаута" в мач от 21-ия кръг от Виктория ФП.

"Смърфовете" можеха да да победят и с по-голям резултат, но футболистите в черно-бели екип направиха куп пропуски пред вратата на гостуващия тим, въпреки че в началото на двубоя момчетата на Емил Велев не предложиха нищо интересно на своите фенове.

Единственото попадение отбеляза Любо Витанов (34), след като Локомотив изпълни заучена комбинация от корнер. Витанов бе намерен на далечната греда и с удар от воле осигури победата на домакините.

Пловдивчани събраха 39 точки в своя актив след победа и заемат 6-о място в класирането. Пред "смърфовете" са отборите на Литекс и Черноморец съответно с по 41 и 43 точки, но и двата отбора са с мач по-малко. Все пак главната цел пред Емил Велев и компания остава достигането на финала за Купата на България, който може да осигури класиране за европейските клубни турнири през следващия сезон.

Монтана пък се смъкна до 12-о място, след като Ботев Враца победи Миньор Перник като гост. Отборът от стадион "Огоста" има 20 точки в своя актив и засега е на безопасна дистанция от 7 точки от зоната на изпадащите.

Ботев Враца за първи път вкара три гола във Виктория футболно първенство, и то още до почивката на двубоя в Перник срещу Миньор, които се оказаха достатъчни за победата с 3:1 на възпитаниците на Антони Здравков.

Петър Альошев наниза две от попаденията за "зелените" - в 7-ата и 32-ата минута, а между неговите точни удари се разписа и Николай Маринов, който направи 2:0 в 21-ата. В заключителните секунди на първото полувреме Крум Бибишков намали на 1:3 и върна интригата в мача за частта след почивката.

Ботев Враца прекрати головата си суша в А група, след като от края на ноември нямаше реализиран гол или точно 466 игрови минути - за последно тимът на Антони Здравков вкара на Видима-Раковски при победата с 1:0 на 27-ми ноември миналата година.

Победата в Перник бе втора за "зелените" в историята на съперничеството между двата тима, като с нея те вече водят на Миньор в общия баланс - 12 победи, 7 равенства и 11 поражения.

Така Ботев Враца вече има 18 точки и изпреварва Локомотив София на 12-тото място, след като "железничарите" загубиха служебно от Славия с 0:3. Миньор остава с актив от 24 пункта на 9-то място.

Тимът от Северозападна България записа 4-ата си победа в елита, с която се отдалечава поне временно на 5 точки от опасната зона, която в момента е окупирана от Видима-Раковски (13 пункта), Калиакра (7 пункта) и Светкавица (4 пункта), като и трите отбора са с мач по-малко.