Лудогорец не срещна проблеми в Гоце Делчев

Шампионите се наложиха с 3:0 над аутсайдера Пирин

по статията работи: Константин Симидчийски | 06.10.2013 | 17:50

Шампионът на България Лудогорец отново е едноличен лидер в родната "А" група, след като днес "орлите" спечелиха безпроблемно с 3:0 гостуването на аутсайдера Пирин (ГД) в среща от 12-ия кръг на първенството.

Христо Златински от дузпа и Дани Абало бяха точни за гостите през първата част, а Марселиньо добави едно попадение след почивката. По този начин разградчани събраха актив от 28 точки на сметката си. Втори с 25 пункта е Литекс, докато Ботев допълва тройката с 24 точки.

Пирин (ГД) продължава да бъде твърдо последен в класирането, заемайки 14-а позиция с едва 4 точки до момента.

Броени дни след триумфа си над Динамо Загреб в Лига Европа, гостите от Разград отново излязоха с променен състав. Място сред титулярите намериха Иван Чворович, Бургзорг, Ернандес, Бакалов, Абало и Безяк, докато основни фигури на тима получиха заслужена почивка.

Двубоят започна с понижена концентрация на шампионите, като още в 10' Пирин можеше да открие. Близнаков обаче не успя да преодолее национала Иван Чворович. В 39' Димо Бакалов опита да разпечата мрежата на домакините, но Абдиков улови.

Отбраната на Пирин се предаде в самия край на първата част, когато Лудогорец отбеляза на два пъти. В 42' Фиданин фаулира Димо Бакалов в наказателното поле, което и доведе до дузпа за гостите. Зад топката застана Христо Златински, който насочи кълбото в мрежата за 0:1.

Резултатът в Гоце Делчев бе удвоен в добавеното време на първата част, когато се разписа и Дани Абало. Александър Барт центрира в пеналтерията на Пирин, където Абало с глава отбеляза за 0:2.

И след почивката нищо на терена не се промени, а "орлите" стигнаха до поредните си три точки. В самото начало на втората част Роман Безяк опита да отбележи, но Абдиков не бе затруднен. В 66' и резервата Марселиньо опита късмета си, но бразилецът не намери очертанията на вратата.

В 73' отличен шанс за трето попадение пропиля Роман Безяк. Словенецът бе изведен очи в очи с Абдиков, но разочароващо прати топката над напречната греда. Секунди по-късно отново Безяк пропусна, а при добавката Дани Абало не уцели опразнената врата на Пирин.

Логичното все пак се случи в заключителните минути, когато Лудогорец стигна и до трети гол. В 86' Марселиньо увенча появата си на терена с попадение, като бразилецът проби отлично и не остави шансове на Абдиков за 0:3.