Лудогорец се класира на полуфинал след нова победа над Литекс

Домакините от Разград постигнаха нова победа с 2:1 над своя съперник

по статията работи: Краси Киров | 02.04.2014 | 20:18

Шампионите от Лудогорец победиха с 2:1 тима на Литекс в среща реванш от 1/4 финалите на турнира за Купата на България.

Така с общ резултат 4:2 разградския тим се класира за полуфиналите в турнира. Шампионите ще правят компания в жребия на Ботев (Пловдив), Локомотив (Пловдив) и Локомотив (София).

Днешният двубой в Разград не предложи толкова ожесточени битки по терена в сравнение с последното дерби между двата тима. Литекс поведе в резултата, но може да съжалява защото допусна грешки в защита, които се оказаха решаващи за изхода от мача.

Домакините започнаха по-силно срещата и Марселиньо бе изведен сам срещу вратаря в началните минути, но стреля в него. Малко след това Пиргов изби удар на Мисиджан. В 25-та минутая грешка на гостите за малко не бе наказана от Безяк. Словенецът пресече пас на Цветков към вратаря, но нацели страничната греда. Мисиджан бе там, но не успя да довкара отбитата топка.

Литекс също отвърна с греда, която бе по скоро случайна. Момчил Цветанов пробва нещо като центриране от аутлинията и топката направи много интересно движение, и кацна на напречната греда.

Само пет минути по-късно обаче Момчил Цветанов вгорчи публиката като се разписа за 0:1. Крилото бе изведен добре с едно докосване от Руменов след добра атака на Асприля.

Домакините успяха да изравнят в последната аминута на полувремето, когато защитата на Литекс сбърка фатално при един корнер и остави Козмин Моци непокрит. Защитникът нямаше проблеми да изравни за 1:1.

Втората част Лудогорец се опита да реши нещата в своя полза. Първо вратаря Пиргов сбърка, но Ернандес не успя да се възползва. След това обаче отново груба грешка в защитата на Литекс позволи на Лудогорец да поведе в резултата.

Михаил Александров центрира в наказателното поле, където Пламен Николов в опит да избие топката си вкара автогол и това реши всичко в мача защото Литекс нямаше сили да се върне. Двамата треньори направиха няколко смени, които предимно накъсаха играта и двата отбора нямаха добри положения за гол до края.