Лудогорец стигна до равенство срещу Евертън в Англия

Лудогорец доказа, че отпадането срещу Динамо Загреб в Шампионската лига е по-скоро случайно, след като изигра силен мач срещу "карамелите"

по статията работи: Иво Вецев | 02.08.2012 | 17:04

Въпреки че отпадна във втория предварителен кръг на на Шампионската лига от Динамо Загреб, Лудогорец продължава със силните си игри през това лято.

След като единствено малшансът ги изхвърли от най-престижната клубна надпревара, българският шампион замина на турне в Англия и днес записа впечатляващо равенство 1:1 срещу един от топ тимовете в Англия - Евертън, а голът за българския тим вкара Марселиньо.

Още в 3-ата минута българският тим можеше да изненада неприятно класния си домакин, след като Марселиньо изведе Бакалов сам срещу Тим Хауърд, но нападателят не запази самообладание и стреля в аут.

Лудогорец играеше много приятен футбол и надиграваше английския си противник, а в 7-ата минута падна и първия гол. След центриране от пряк свободен удар Гъргоров с глава засече във вратата, но попадението беше отменено заради засада.

След първоначалните минути Евертън поизравни играта и на свой ред направи няколко добри атаки, които обаче не застрашиха особено вратаря. В 21-ата обаче Йелавич преодоля сърбина, но се забави с удара и Чворович изби в корнер.

Добрата игра на отбора от Ливърпул продължи и в 27-ата минута Фелайнин свали отлично към Найсмит, който от воле стреля и нацели гредата зад бившия страж на Миньор - най-красивият момент в срещата до момента. Минута по-късно пък Димо Бакалов се отчете с нов страхотен пропуск, след като отново остана сам срещу Хауърд, който освен това беше и легнал на земята, но бившият нападател на Сливен не уцели вратата.

Все пак в края на полувремето Евертън натисна и стигна до попадение. Първо в 39-ата минута Йелавич поведе топката на дузпата и стреля силно, но Чворович показа страхотна класа и изби в корнер. В 41-ата обаче той нямаше какво да направи. Кейсара фаулира Аничебе в наказателното поле. Бейнс застана зад топката и би вдясно на вратаря. Чворович успя да се намеси, но след среща с гредата топката се оплете в мрежата зад него - 1:0 и няколко минутки по-късно дойде и почивката.

Лудогорец продължи с приятни си футбол на "Гудисън Парк", като още в началото на полувремето пропусна две добри положения чрез Иван Стоянов. В 57-ата обаче всичко в срещата можеше да бъде решено, след като Йелавич прехвърли Чворович по изключителен начин, но от голлинията Гулдан успя да избие.

Последва натиск на футболистите в сини фланелки, но до нови добри положения за "карамелите" не се стигна. В 69-ата минута пък Лудогорец изпълни заучено положение след пряк свободен удар и топката се озова в краката на Гъргоров. Капитанът стреля, но след рикошет топката стигна до Марселиньо, а бразилецът с хубав удар прониза Тим Хауърд, не и без помощта на левия страничен стълб - 1:1.

Малко след попадението пък започна да вали силен дъжд, който в комбинация със многото смени направени от двамата треньори, наруши качеството на двубоя. До края на срещата двата отбора си размениха няколко добри атаки и удари, но до нов гол не се стигна.

Все пак такъв падна в 90-ата минута, след като Фелайни пусна пас към Форестът, който преодоля Чворович. Съдията обаче отсъди засада, а резултатът остана непроменен - 1:1 и престижно равенство за българския шампион.

Следващата среща на Лудогорец е в неделя, но съперникът още не е ясен.