Лудогорец триумфира с Купата след пламъци и скандали в Бургас

"Орлите" спечелиха финала с Ботев

по статията работи: iNews.bg | 15.05.2014 | 21:40

Отборът на Лудогорец записа втори златен дубъл в историята си и спечели за втори път Купата на България, триумфирайки с 1:0 над Ботев в скандален финал на ст. "Лазур" в Бургас.

Единственият гол в мача отбеляза Роман Безяк след почивката на двубоя, като мачът бе прекъсван на два пъти заради изцепките на пловдивските фенове.

Първо ултрасите на Ботев буквално запалиха ст. "Лазур", което доведе до влизането на пожарната и прекъсване за около 15 минути, а в края на мача и изкъртиха едно от загражденията на сектора, като част от тях нахлуха на терена. Мачът все пак бе доигран, а Лудогорец подпечата триумфа и спечели за втори път Купата.

Така Лудогорец спечели за втори път Купата на България, докато Ботев не успя да стигне до отличие за първи път от 33 години насам.

Подробности за срещата между Ботев и Лудогорец можете да видите в Sporta.bg.