Лукойл с нова победа в първенството

Левски допусна четвърто поражение

по статията работи: Божидар Азманов | 18.01.2014 | 22:43
Lukoilacademic.bg

Шампионите от Лукойл Академик записаха 11-а победа за сезона в родния шампионат, след като се наложиха като гост над Черноморец (Бургас) с 98:83 точки.

"Студентите" стигнаха до успеха след по-добра игра в четвъртата част. За победителите над всички бе гръцкият гард Димитрис Вергинис с 20 точки, 9 борби и 4 асистенции.

Киърън Ачара се отчете със 17 точки и 9 борби, а с 15 точки завърши Чавдар Костов. За домакините Тодор Тодоров се отличи с 21 точки, 7 борби и 4 асистенции. Димитър Рошманов добави 19 точки и 4 асистенции, а Емил Бинев - 16 точки.

В същото време един от основните конкуренти за титлата Левски загуби от Черно море Порт Варна с 82:84.

След равностойно първо полувреме домакините водеха с точка - 37:36. Гостите поведоха с 10 точки - 63:53 преди финалните 10 минути, в които дори увеличиха аванса си на 11 точки - 70:59.

Драмата настъпи минута преди края, когато с кош на Джумейн Джоунс "сините" намалиха на 76:81. В следващите секунди варненци пропуснаха пет от общо осем наказателни удара и с тройка на Джоунс 16 секунди преди края домакините губеха само в точка - 82:83.

Последва точен фаул на Стаменкович за Черно море, но 9 секунди преди края в последната си атака Чалмърс не успя да вкара кош и "сините" загубиха.

Педжа Стаменкович записа 24 точки и 11 борби за победителите, а с 18 точки и 7 борби се отличи Милян Пупович. С 13 точки завърши Джордже Тресач, а с 10 - Николай Стоянов.

За Левски Джумейн Джоунс вкара 20 точки и 5 борби, с 19 точки и 5 борби се отчете Христо Захариев, а 17 точки наниза Лайънъл Чалмърс. "Дабъл-дабъл" от 13 точки и 10 борби направи Николай Върбанов.

Спартак (Плевен) записа втория си успех като гост и общо четвърти от началото на сезона, след като се наложи като гост на Берое в Стара Загора с 77:76. Най-полезен за победителите бе Цветослав Острев със 17 точки, 7 борби и 6 асистенции. За домакините Брандън Баудру завърши с 24 точки и 10 борби.