Любослав Пенев изгледа контрола на юношеските национали

"Лъвчетата" отстъпиха с 1:2 на Славия в столичния квартал "Драгалевци"

по статията работи: Даниел Любомиров | 27.09.2012 | 14:56

Юношеският национален отбор на България до 17 години загуби с 1:2 приятелската среща срещу Славия (U18), която се игра на базата в "Драгалевци". Двубоят бе последен за "лъвовете” преди началото на европейските квалификации, на които нашите са домакини в периода 19-24 октомври.

Днешният мач бе изгледан на живо от селекционера на мъжкия национален тим Любослав Пенев и двама от помощниците му – Радослав Здравков и Йордан Йорданов, който бе ангажиран и с подготовката на вратарите на юношите по време на тридневния лагер.

Славия поведе още в третата минута, когато след центриране отляво Владимир Семерджиев се ориентира най-добре в наказателното поле и с глава изпрати топката в десния ъгъл на вратата, пазена от Николай Радев.

В 26-та минута след ъглов удар, изпълнен от Емил Стоев, Стефан Велков стреля с глава, но Майк Кръстев изчисти от голлинията.

120 секунди по-късно капитанът на България Антонио Вутов направи хубав самостоятелен пробив и с техничен удар по земята покрай вратаря изравни.

В 35-та минута Чавдар Ивайлов нахлу отдясно и отправи удар с левия крак, но шутът му бе отразен, а при добавката на Илия Димитров бе маркирана засада.

Шест минути след началото на второто полувреме Яким Стойчев вкара победния гол за Славия. Дясното крило на "белите” изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле, като топката попадна в десния ъгъл на пазената от резервата Николай Кръстев врата. Веднага след подновяването на играта Георги Кънчев се пребори за добра позиция в наказателното поле на Славия, но шутът му с левия крак бе спасен.

Последното положение за юношеските национали дойде отново след корнер. Емил Стоев центрира, но Стефан Велков стреля в аут.

Съставът на България (U17):

1. Николай Радев (41 – 12. Николай Кръстев), 2. Чавдар Ивайлов, 3. Стефан Велков, 5. Владимир Айтов (41 – 13. Георги Купенов), 4. Димитър Цека, 6. Серкан Юсеин (41 – 15. Емил Петров), 7. Янис Карабельов (41 – 16. Любомир Лозанов), 8. Валентин Томов (41 – 14. Сава Савов), 10. Антонио Вутов – капитан (41 – 17. Георги Кънчев), 11. Емил Стоев, 9. Илия Димитров (41 – 18. Илиян Неделчев)