Майкъл Оуен: Не беше изненада да видим Берба като защитник

по статията работи: Мариян Найденов | 21.09.2011 | 18:14

Нападателят Майкъл Оуен и неговите съотборници в Манчестър Юнайтед познават добре качествата на Димитър Бербатов и знаят, че българският футболист може да играе на поста защитник.

В последните минути на мача от турнира за Купата на Лигата между Лийдс и "червените дяволи" Бербатов принудително зае поста централен бранител.

"Той го прави по време на тренировка. Ние знаем за качествата и възможностите му. Той мисли, че играе много добре като централен защитник.

Бербатов първи пожела да застане на поста бранител, когато Изикил Фрайърс напусна принудително игра. Не беше изненада да видим Берба като защитник", заяви Майкъл Оуен, който вкара два гола за победата на английския шампион на стадион "Елънд Роуд".

В последните няколко минути на двубоя между Лийдс и Манчестър Юнайтед, завършил 3:0 в полза на "червените дяволи", Бербатов игра като централен защитник заради контузията на младия Изикил Фрайърс, припомня БТА. Преди Фрайърс да получи травма Юнайтед беше изчерпал правото си на смени.