Малага и Валенсия напред за Купата на Краля, чакат Барса и Реал

Андалусийците отстраниха третодивизионния Ейбар, а "прилепите" преодоляха Осасуна

по статията работи: Мариян Найденов | 09.01.2013 | 07:43

Малага и Валенсия се класираха за четвъртфиналите в турнира за Купата на Краля, след като снощи отстраниха съответно третодивизионния Ейбар и Осасуна.

В по-ранния мач Малага се наложи с 4:1 като домакин над третодивизионния Ейбар и продължава напред в надпреварата с общ резултат 5:2.

Въпреки категоричния на пръв поглед резултат, баските бяха много близо до това да изненадат неприятно участника в Шампионската лига и да вземат втори скалп на елитен отбор след този на Атлетик Билбао.

Гостите се представиха много добре, особено през първата част и дори се оттеглиха на почивката с един гол преднина. Автор на попадението стана Аройо още в 12-ата минута.

След почивката обаче възпитаниците на Мануел Пелегрини нанизаха четири безответни гола във вратата на съперника си, а Хавиер Савиола нацели и греда. Първо Диего Буонаноте изравни в 74', а три минути по-късно (77') Малага вече водеше с 2:1 след попадение на Себастиан Фернандес.

В 82-та минута резервата Франсиско Портильо засече перфектно центриране отдясно на Начо Монреал и покачи на 3:1, а в даденото от съдията продължение Буонаноте вкара втория си гол в срещата за крайното 4:1.

Така Малага продължава напред и ще чака на четвъртфинала победителят от двойката Барселона срещу Кордоба. Първата среща между двата тима завърши с победа 2:0 на каталунците като гости.

Четвъртфиналист за Купата на Краля е и отборът на Валенсия, който надви Осасуна с 2:1 и с общ резултат 4:1 се класира за следващата фаза.

Там "прилепите" очакват победителя от сблъсъка между Реал Мадрид и Селта, в който "кралския клуб" има да заличава пасив от един гол.

Двубоят на "Местая" бе равностоен, а домакините излязоха напред в резултата в 36-та минута след брилянтно изпълнен пряк свободен удар от Тино Коста.

Попадението във вратата на Андрес Фернандес изключително много усложни задачата на Осасуна, но само минута по-късно обаче възпитаниците на Хосе Луис Мендилибар успяха да изравнят с гол на Хосеба Йоренте, който бе изведен по прекрасен начин от Нано и не пропусна да накаже Висенте Гуайта за 1:1.

През втората част и двата тима имаха шанса да стигнат до победата и точно, когато изглеждаше, че битката ще завърши наравно, влезлият като резерва голмайстор на "прилепите" Роберто Солдадо се разписа във вратата на Фернандес и донесе успеха на своите.

Така, в рамките на малко повече от месец, Валенсия записа три успеха над тима на Осасуна - два в турнира за Купата на Kраля и един в Примера Дивисион.