Ман Юнайтед катурна Реал М в мач със 7 изпуснати дузпи (ВИДЕО)

Двубоят бе генерална репетиция преди предстоящата битка за Суперкупата на Европа

по статията работи: iNews.bg | 24.07.2017 | 09:58
Източник: БГНЕС/EPA

Манчестър Юнайтед надви Реал Мадрид в контролен мач, който се явява генерална репетиция преди предстоящата битка за Суперкупата на Европа в Скопие. В мач от Интернешънъл чемпиънс къп островитяните биха иберийците с 2:1 след дузпи в Санта Клара. Редовното време завърши при резултат 1:1, предаде Sporta.bg.

Джеси Лингард откри резултата за Манчестър Юнайтед в добавеното време на първата част, когато завърши добра акция на Антони Марсиал отляво. Каземиро изравни за испанския и европейски шампион в 69-ата минута. Той беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Виктор Линдельоф срещу Тео Ернандес.

Така се стигна до изпълнението на дузпи, които да определят победителя в срещата. Седем от 10-те изпълнения от бялата точка бяха пропуснати, а решителния пропуск за Реал (Мадрид) беше на Каземиро, който стреля в гредата.

Линдельоф, за когото бяха платени 31 милиона паунда на Бенфика, имаше лош ден и не успя да вкара своята дузпа. Точни за Манчестър Юнайтед бяха Хенрик Мхитарян и Дейли Блинд, а за Кралския клуб вкара Луис Мигел Кесада.

Неприятната новина за Жозе Моуриньо в мача беше контузията на Андер Ерера, който престоя на терена само шест минути преди да получи травма на бедрото. "Червените дяволи" до момента спечелиха и четирите си мача в САЩ, а в сряда играят срещу Барселона във Вашингтон.

За Реал (Мадрид) това беше първа предсезонна контрола и в нея участие взе уелската звезда на тима Гарет Бейл. Голямата фигура в състава на Зинедин Зидан – Кристиано Роналдо, още не се е върнал от лятната си ваканция. В сряда "белият балет" играе с Манчестър Сити в Лос Анджелис, а след това в събота е двубоят с Барселона в Маями.

Както е известно, на Манчестър Юнайтед и Реал (Мадрид) предстои много по-важен мач на 8 август. Тогава двата тима се изправят на стадион "Филип II” в Скопие в битка за Суперкупата на Европа. Както е известно, "белият балет" спечели Шампионската лига, а "червените дяволи" триумфираха в Лига Европа. Съдия на големия сблъсък в македонската столица ще бъде Джанлука Роки.