Манолев записа нова победа, Михайлов с равенство

ПСВ разгроми като домакин тима на Грьонинген, докато Твенте не успя да се справи с Витес

по статията работи: Краси Киров | 28.11.2011 | 09:34

Българският национал Станислав Манолев взе дейно участие в разгромната победа на неговия ПСВ с 6:1 като домакин срещу Грьонинген в среща от 14-ия кръг на холандското първенство.

В друга среща от кръга българския национален вратар Николай Михайлов пази цял мач за равенството 0:0 с тима на Витес. По този начин Твенте се отдалечи на седем точки от лидера АЗ Алкмаар и на 4 точки от втория ПСВ Айндховен.

Иначе за ПСВ се разписаха шестима различни футболисти, които отбелязаха по три гола във всяко полувреме срещу Грьонинген. Белгийският национал Дрийс Мертенс асистира на Кевин Строотман в 14-та минута за първото попадения, а след 30 минути игра покачи на 2:0 след пряк свободен удар.

Закария Лабяд в 36-та и Джорджиньо Вайналдум в 47-та направиха резултата 4:0 за ПСВ. Никлас Педерсен върна един гол за гостите, преди Тим Матавж в 55-та и Ола Тойвонен в 82-та минута да оформят крайния резултат.

Вратарят на българския национален отбор пък се отличи с няколко добри спасявания, които помогнаха на Твенте да не загуби двубоя с Витес.

В следващия кръг ПСВ гостува на Фейенорд, докато Утрейхт приема тима на Твенте.