Манолев и Тонев не взеха участие в Лига Европа

Динамо се класира напред, докато Селтик ще трябва да почака

по статията работи: iNews | 06.11.2014 | 22:10

Селтик без Александър Тонев в състава си завърши наравно 1:1 като гост на румънския Астра Гюргево в мач от група "D" на Лига Европа. Българският национал остана резерва в този мач

При много тежки условия за игра и гъста мъгла отборът на Селтик поведе с 1:0 чрез Стефан Йохансен. В 32-ата минута норвежкият национал се разписа от границата на наказателното поле слел добавка при изпълнение на пряк свободен удар.

Резервата Лий Грифитс пропусна на два пъти да реализира второ попадение във вратата на домакините, а в 80-ата минута Уилям Аморим изненадващо изравни в полза на Астра. В добавеното време Винсент Лабан получи директен червен заради много грубо влизане срещу Мългрю.

В другата среща от тази група Залцбург разгроми с 5:1 като гост Динамо Загреб и се класира за 1/16-финалите във втория по сила европейски клубен турнир. Селтик имаше нужда от победа, за да се класира напред два кръга преди края на груповата фаза, но има много големи шансове да го направи в следващия кръг.

В друга среща от турнира Динамо Москва без българския национал Станислав Манолев в състава си се класира за директните елиминации напролет. В мач от група "Е" руският гранд спечели с 1:0 у дома срещу португалския Ещорил.

Голът на победата за московчани реализара резервата Кевин Кураний в 77-ата минута. Динамо има пълен актив от 12 точки на първото място в групата и не може да бъде изместен от една от първите две позииции в класирането. Станислав Манолев не беше в групата за мача.

• Сега Да надживееш Ескобар тв филм /56...
  • 00:15 Имате среща с ... Диана Любенова...
  • 01:00 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 02:35 Култура.БГ предаване за култура с...
  • 03:30 Библиотеката /п/
  • 04:00 Арт детектив рубрика за лайфстайл и...
  • 04:15 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 04:45 Хрусковците анимационен филм /п/