Манолев игра при загуба на ПСВ, роден рефер изгони играч в Лига Европа

Станислав Манолев остана на терена до 75-ата минута, Станислав Тодоров изгони играч на Апоел в Лига Европа

по статията работи: Даниел Любомиров | 08.11.2012 | 22:17

Българският национал Станислав Манолев най-накрая направи своя дебют като титуляр в груповата фаза на Лига Европа, след като изтърпя наложеното му наказание и спечели доверието на треньора си Дик Адвокаат.

Десният бранител беше в единайсеторката за гостуването на АИК и остана на терена до 75-ата минута, когато беше заменен от 18-годишния нападател Мемфис Депай.

ПСВ Айндховен записа поражение с 1:0 от шведския си опонент, след като още в 12-ата минута Мохамед Бангура прониза вратата на капитана и страж Бой Ватерман.

Самият Манолев се представи отлично и бе сред най-добрите за "филипсите", които особено през второто полувреме хвърлиха всички усилия в търсене на изравнителния гол, но така и не стигнаха до него.

Така ПСВ е на трето място в класирането на Група F, където борбата за прогрес към 1/16 финалите е ожесточена.

Изявен лидер е Днипро (Днепропетровск) с 9 точки, а АИК с този успех над "филипсите" се изравнява по точки с тях - двата отбора имат по 4. На втора позиция също с шансове за класиране напред, е Наполи с 6 пункта.

Тодоров получи наряда за двубоя от втория по сила европейски турнир заедно с асистентите Венцислав Гаврилов и Николай Ангелов. Четвърти съдия беше Веселин Добрянов, а реферите на аутлинията също бяха българи - Николай и Георги Йорданови.

В 41-ата минута на срещата Тодоров показа директен червен картон на Джемба-Джемба за грубо нарушение срещу Дарида от състава на домакините.

На практика това действие предреши изхода от двубоя, защото Виктория вече водеше с 2:0 в резултата и в последствие до края на срещата спечели с изразителното 4:0.