Манчестър Сити се доближи на точка от титлата

"Гражданите" разгромиха Астън Вила в предпоследния си мач

по статията работи: Краси Киров | 07.05.2014 | 23:47
БТА/AP

Манчестър Сити победи тима на Астън Вила с разгромното 4:0 в отложена среща от английското първенство. По този начин "гражданите" доближиха само на точка от спечелването на четвърта титла във Висшата лига.

Успехът на домакините бе очакван, но не дойде толкова лесно. Отборът на Астън Вила удържа натиска на домакините през първото полувреме.

Все пак първият гол в този мач дойде в 65-та минута, когато Пабло Сабалета направи страхотен пробив по лявото крило и намери перфектно Един Джеко, който откри резултата от близо. Само седем минути по-късно про подобна ситуация Насри стреля във вратаря, но Джеко бе там за да довкара отбитата топка.

В последните минути на мача Яя Туре се развихри. Първо навърза няколко човека и подаде на Йоветич, който реализира за 3:0. В последната минута на мач Туре получи топката в половината на Сити и сам премина покрай защитата на Вила, за да оформи крайното 4:0.

Подробности със снимки и видео от мача може да видите в Sporta.bg.