Манчестър Сити спечели дербито с Челси

Джо Харт спаси дузпа на Лампард, а Яя Туре и Тевес се разписаха за 2:0 срещу "сините"

по статията работи: Краси Киров | 24.02.2013 | 17:42

Манчестър Сити най-накрая напомни за шампионския си дух, след като в дербито на 27-ия кръг на Премиърлийг успя да грабне победа с 2:0 над европейския шампион Челси на "Етихад".

Яя Туре отбеляза поредния си важен гол за "гражданите", след като в 63-ата минута след солова акция успя да разпечата вратата на блестящия в мача Петър Чех. Резервата Карлос Тевес (85) отбеляза гола на успокоението.

Герой за домакините в този мач обаче беше Джо Харт, който 10 минути преди първия гол спаси дузпа на Франк Лампард и запази нулевото равенство.

Победата в дербито бетонира Сити на 2-о място в класирането, като възпитаниците на Роберто Манчини имат 56 точки и 7 аванс пред Челси. Шампионите обаче продължават да са на цели 12 точки от градския съперник Юнайтед в спора за титлата.

И в двата отбора имаше по няколко изненади, като Един Джеко седна на пейката, а Яя Туре действаше като втори нападател. Бенитес пък изненада всички и предпочете Демба Ба пред Фернандо Торес, който седна на пейката.

В другата среща от английсото първенство днес Нюкасъл победи с 4:2 тима на Саутхямптън и го изпревари в класирането.  В момента "свраките" се намират на 14-то място с 30 точки, с три повече от своя съперник  Саутхямптън. "Светците" остават обаче само на три точки от зоната на изпадащите