Машината Байерн продължава без грешка

Баварският гранд пречупи Нюрнберг в среща от 3-ия кръг на Бундеслигата

по статията работи: iNews.bg | 24.08.2013 | 18:28

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен записа трета поредна победа в местната Първа Бундеслига, след като днес баварците спечелиха с 2:0 домакинството си на Нюрнберг в среща от третия кръг.

Резултатът на почивката изненадващо бе 0:0, но през втората част баварците натиснаха газта и спечелиха трите точки. Точни за Байерн бяха Франк Рибери и Ариен Робен, а Давид Алаба пропусна дузпа през първата част.

Така Байерн събра пълен актив от 9 точки на сметката си, колкото имат още отборите на Борусия Дортмунд, Байер Леверкузен и Майнц 05. Успехът на домакините можеше да бъде и по-изразителен, но шампионите направиха куп пропуски, а резервата Джердан Шакири удари и греда.

Новата звезда на баварците Марио Гьотце дебютира за Байерн, като Хосеп Гуардиола му гласува доверие сред титулярните единадесет. Място там получи и Тиаго Алкантара, докато Тони Кроос и Томас Мюлер останаха на резервната скамейка. Марио Манджукич отново оглави атаката на домакините, а Франк Рибери и Ариен Робен заеха места на двата фланга. Тиаго, Марио Гьотце и Бастиян Швайнщайгер действаха в средата на терена.

Както и можеше да се очаква, двубоят на "Алианц Арена" стартира с натиск на домакините, които се втурнаха в преследване на ранен гол. Първите атаки на баварците обаче така и не водеха до чисти шансове за попадение, а в 16' Нюрнберг дори можеше да открие. Гинчек изненада Мануел Нойер с изстрел от средна дистанция, но топката срещна гредата зад немския национал.

1020527В 31' се стигна до дискусионна ситуация, когато реферът отсъди пресилена дузпа за нарушение срещу Ариен Робен. Зад топката застана левият бранител Давид Алаба, чийто изстрел обаче бе спасен от Шефер. Десет минути по-късно Алаба получи чудесно подаване от Филип Лам, но и този път Шефер се намеси, не позволявайки на австрийския национал да отбележи.

След почивката домакините от Байерн съвсем окупираха вратата на Нюрнберг, като гостите рядко минаваха центъра на терена. В 57' Манджукич можеше да засече центриране на Алаба, но хърватинът не успя да установи добър контакт с топката. В 61' Манджукич се справи по-добре и насочи кълбото под гредата, но Шефер с брилянтно спасяване изби в корнер.

Две минути по-късно Байерн отново бе много близо до откриване на резултата, като този път отлична възможност пропиля дебютантът Марио Гьотце. Германският национал се озова очи в очи с Шефер, но лекият му изстрел бе париран от вратаря.

1020528Минута по-рано Пеп Гуардиола реагира, като каталунецът извърши и първа промяна. Томас Мюлер зае мястото на терена на Тиаго, а минути по-късно игра напусна и Марио Гьотце, докато в игра се появи Тони Кроос.

Логичното все пак се случи в 69', когато шампионите най-сетне разпечатаха вратата на Нюрнберг. Поредната многоходова акция на баварците доведе до центриране на Филип Лам, който сложи топката на главата на Франк Рибери. Френският национал я насочи в мрежата и вдигна трибуните на крака - 1:0.

В 77' "Алианц Арена" отново изригна в един глас, защото Ариен Робен блесна със забележителна солова акция, завършила с втори гол в мрежата на гостите. Холандското крило тръгна от тъчлинията и стигна до наказателното поле на Нюрнберг, където след чудесен дрибъл насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

До края на двубоя Байерн не спря да атакува, като отбраната на Нюрнберг продължи да бъде тормозена от нападателите в червени екипи. Първо Марио Манджукич се размина на сантиметри с топката, а малко след това Томас Мюлер стреля неточно с десния крак. Последва и удар на резервата Джердан Шакири, който обаче срещна една от страничните греди за Шефер. В самия край Ариен Робен можеше да добави втори гол на сметката си, но волето на холандеца с левия крак излезе в аут.