Маями вече е само на победа от титлата в НБА

"Горещите" победиха тима на Оклахома в мач номер 4 със 104:98

по статията работи: Краси Киров | 20.06.2012 | 10:16

Отборът на Маями Хийт докосва титлата в Националната баскетболна асоциация (НБА) след победа със 104:98 в четвъртия мач от финалната серия над тима на Оклахома Сити Тъндър. По този начин звездите на "горещите" поведоха с 3:1 победи във финала и са само на един успех от спечелването на титлата.

В герой за тима на Маями се превърна Марио Чалмърс, който изигра страхотна последна четвърт в мача, реализирайки 12 от своите 25 точки. Голямата звезда Леброн Джеймс също направи много добър мач като записа 26 точки, 12 асистенции и 9 борби.

Самият двубой предложи много емоции и драма на зрителите в "Американ Еърлайнс Арина" в Маями. Гостите от Оклахома започнаха перфектно двубоя след перфектна игра на Уестрбук и Дюран.

Двамата просто вкарваха всяка топка в началните минути. "Гръмотевиците" поведоха с 33:19 в първата четвърт и дори увеличиха аванси си до 17 точки в началото на втората. След това обаче домакините се разиграха и започнаха да съкращават преднината. Младия тим на Оклахома не успя да поддържа аванса си въпреки невероятния Ръсел Уестбрук, който реализира 43 точки в мача.

Последната четвърт се оказа най-решаваща за крайния изход на двубоя след като двата тима бяха равни 94:94, преди Леброн да каже тежката си дума с тройка. Звездата на Маями имаше леки преблеми преди това с контузия в левия крак и почина няколко минути.

Дуейн Уейд направи преднината на Маями 5 точки, а последните три точки реализира Марио Чалмърс от наказателни удари. След мача всички играчи признаха, че Чалмърс е бил в основата на успеха на "горещите".

Ръсел Уестбруук изигра страхотен мач и реализира 43 точки, а Кевин Дюран добави 28 пункта за Оклахома. Двамата водеха отбора напред, като следващия реализатор в тима Джеймс Харден записа само 8 точки.

В отбора на Маями освен Леброн (26) и Чалмърс (25), добър мач направи и Дуейн Уейд със своите 25 точки, а Крис Бош добави 12.

Отборът на Маями може да спечели шампионската титла на НБА още в четвъртък вечерта, когато е домакин в петия мач от финалите. "Горещите" имат досега един спечелен шампионски трофей в Националната баскетболна асоциация. През миналия сезон Маями загуби на финала от Далас 2:4 победи.