Шампионите победиха и със 109:98 точки като гости

по статията работи: iNews | 29.04.2014 | 10:55
БТА/AP

Отборът на Маями Хийт вече се класира за втория кръг на плейофите в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Шампионите победиха и със 109:98 точки като гост на Шарлът в четвъртата среща и спечели серия с четири поредни победи.

Леброн Джеймс отбеляза 31 точки и записа 9 асистенции като реализира 19 точки в третата част, въпреки че получи лека контузия на бедрото. Крис Бош добави 17 точки, а Дуейн Уед вкара 15 точки за тима на Маями, който печели 20-и пореден мач срещу Шарлът.

Двукратният шампион в НБА ще играе във втория кръг с победителя от серията Бруклин - Торонто. До момента резултатът е 2:2 победи.

В другия мач от Източната конференция Атланта продължава с изненадите и победи отново Индиана със 107:97 точки, и поведе с 3:2 в серията. Атланта може да се класира за втория кръг, ако спечели домакинския си двубой в четвъртък.

Далас загуби домакинството си на Сан Антонио с 89:93 точки в Западната конференцията. Резултатът в серията е 2:2 победи. Ману Джинобили реализира 23 точки, а Борис Диау вкара тройка в последата минута за Спърс.