Меси изпусна дузпа и Барселона не успя да победи Валенсия

Двата тима направиха 1:1 на "Местая" в първа среща от турнира за Купата на Краля

по статията работи: Краси Киров | 02.02.2012 | 00:29

Отборите на Валенсия и Барселона завършиха наравно 1:1 в първа среща от турнира за Купата на Краля играна на "Местая". Двата тима си разделиха по едно полувреме като предложиха много емоции на феновете с играта си.

Барселона може да съжалява за изпуснатата победа, след като Лионел Меси пропусна дузпа за своя тим през първото полувреме. Преди това пък Валенсия откри резултата чрез Жонас, а Пуйол изравни.

Гуардиола включи в титулярните 11 и младоците Куенка и Тиаго. Срещата започна спокойно като двата тима изглежда не бързаха в самото начало. В 17-та минута Меси открадна една топка от защитата на домакините, финтира защитник и стреля в аут от границата на наказателното поле.

В 19-та минута дойде и най-спорното положение в мача. Роберто Солдадо получи хубав извеждащ пас, но вратаря Пинто излезе и падайки на земята отби топката с ръката точно пред линията на наказателното поле. Съдията обаче остана безмълвен, въпреки че на повторението се видя, че ръката на Пинто е извън наказателното поле.

Последваха много силни минути за "прилепите". В 20-та минута перфектно воле на Солдадо мина на сантиметри от горната греда. В следващата атака Алекси Санчес получи хубав пас от Фабрегас, но стреля неточно.

Все пак в 27-та минута Валенсия стигна до търсения гол. След много бърза контра атака отляво Матийо проби перфектно към наказателното поле и намери непокрит Жонас, който с мощен удар не остави шансове на Пинто за 1:0.

Отборът на Барселона се опита веднага да върне гола и натисна съперника си. В 35- та минута Меси намери сам Алексис на точката на дузпата, но вратаря на Валенсия изби в корнер. Именно след изпълнението на корнера Пуйол бе оставен непокрит и изравни резултата.

Това бе втори гол за защитника в турнира след като преди две седмици се разписа и срещу Реал Мадрид на "Сантяго Бернабеу". Така двата тима се оттеглиха на почивката с по един гол в своя полза.

Второто полувреме започна с натиск на Барселона. Удар на Меси облиза горната греда в 52-та минута. Само четири минути по-късно Тиаго бе съборен в наказателното поле от Мигел и съдията даде дузпа.

Лео Меси застана зад топката, но вратаря Диего Алвеш спаси. В тези минути вратаря на Валенсия бе най-силното оръжие на тима. В 65-та минута отново Диего Алвеш се намеси перфектно като изби топовен изстрел на Абидал. След корнера Пике бе много близо до гола, но не уцели вратата.

Гуардиола направи няколко смени, като пусна в игра Даниел Алвеш на мястото на Алексис Санчес и бразилеца заигра като крило. Именно след комбинация между Меси и Алвеш последни стреля от малък ъгъл, но уцели страничната греда. В последните минути играчите се поизнервиха и съдията показа доста жълти картони. Така всички погледи ще бъдат насочени към реванша следващата седмица на "Камп Ноу".