Милан записа първа победа в Серия А

"Росонерите" подчиниха с 3:1 гостуващия Каляри

по статията работи: iNews.bg | 01.09.2013 | 23:42

Отборът на Милан се реваншира за загубата от Верона в първия кръг на Серия А, като днес "росонерите" постигнаха първи успех за новия сезон на Апенините.

Воденият от Масимилиано Алегри състав спечели с 3:1 домакинството си на Каляри, прибавяйки първи три точки към актива си в Калчото. Робиньо, Филип Мексес и Марио Балотели бяха точни за победителите, докато Марко Сау върна един гол за гостите от Каляри.

Макс Алегри остави Стефан Ел Шарави и новото попълнение Алесандро Матри на резервната скамейка, като в атака за домакините стартираха Марио Балотели и Робиньо. Рикардо Монтоливо действаше в близост до двамата нападатели, а Съли Мунтари, Найджъл Де Йонг и Андреа Поли започнаха в средната линия.

Марко Сау и Маурисио Пиниля притесняваха отбраната на Милан, а Албин Екдал действаше малко по-изтеглен назад.

Новото попълнение Алесандро Матри все пак записа дебют с червено-черната фланелка, заменяйки Робиньо в средата на второто полувреме.

Срещата на "Стадио Сан Сиро" нямаше как да започне по-добре за домакините, които откриха резултата след само осем минути игра. Марио Балотели изпрати ниско центриране в наказателното поле, което бе подминато от Монтоливо и Мунтари. Робиньо обаче намери позиция на задната греда и разпечата вратата на Каляри за 1:0.

Две минути по-късно "росонерите" за малко не удвоиха аванса си, но изстрел на Робиньо мина встрани от страничната греда.

1027884Между 30' и 33' на "Сан Сиро" стана горещо, защото двата тима си размениха по едно попадение. Първо Милан удвои чрез Филип Мексес, който осъществи добавка след изстрел на Балотели, а малко след това Марко Сау намали след чудесен изстрел.

В 39' Марио Балотели бе много близо до трети гол, но сантиметри провалиха чернокожия таран след прецизно изпълнение на пряк-свободен удар.

И след почивката Милан продължи да бъде по-ефективният тим на терена, а в 62' Марио Балотели официално откри головата си сметка за този сезон. Центриране на Абате не бе изчистено по най-добрия начин от Ариаудо, което позволи на Супер Марио да прати кълбото в мрежата за 3:1.

Десетина минути преди края Каляри можеше да се върне в мача, но вратата на Милан оцеля. Ибарбо получи възможност да обстрелва Кристиян Абиати, но в последния момент Найджъл Де Йонг успя да го блокира, спасявайки "росонерите" от драматични последни минути.

До края на срещата Милан доигра спокойно редовното време, което и донесе първи точки на "росонерите" за този сезон.