Милан разгроми Киево и продължава да диша във врата на Ювентус

С два гола за „росонерите" се отличи Златан Ибрахимович (16', 44'), а останалите попадения бяха дело на Тиаго в 8-та и Пато в 33-та минута

по статията работи: Мариян Найденов | 27.11.2011 | 23:46

Милан постигна изразителна победа с 4:0 при домакинството си на Киево в последния мач от 13-ия кръг на Серия А. С два гола за "росонерите" се отличи Златан Ибрахимович (16', 44'), а останалите попадения бяха дело на Тиаго в 8-та и Пато в 33-та минута.

Още преди да изтече и минута от началото на двубоя, Златан Ибрахимович нацели напречната греда, загатвайки за сериозните си намерения в този мач. За радост на "росонерите" натискът им доведе до резултат само след 8 минути игра, когато Тиаго Силва, който бе с капитанската лента днес, матира вратаря на Киево с техничен удар от границата на наказателното поле за 1:0.

Опасните атаки в половината на гостите продължиха и това доведе до втори гол, дело на Златан Ибрахимович в 16-та минута, с който шведският национал влезе в Клуб 100 на Серия А, отбелязвайки юбилейното си попадение номер 100 в Калчото.

Резултатът стана класически в 33-та минута, когато Алешандре Пато се възползва от една лошо избита от защитник на Киево топка след удар на Алберто Акуилани, за да вкара първия си гол за Милан в Серия А през този сезон.

Крайното 4:0 бе оформено Златан Ибрахимович със 101-ото му попадение в Калчото в самия край на първото полувреме (44'). Машината за голове на Милан се разписа след точно изпълнена дузпа, изработена от Пато.

През второто полувреме темпото на игра спадна, като възпитаниците на Масимилиано Алегри решиха да запазят сили за следващите си мачове, а Киево просто нямаше какво да противопостави на Милан. В крайна сметка до нови голове в двубоя не се стигна и "росонерите" се поздравиха с успеха.

След тази победа Милан остава на второ място във временното класиране на Серия А с актив от 24 точки, колкото има и третият Удинезе. Лидер с 25 точки е Ювентус, който обаче е и с мач по-малко. Киево пък заема 11-а позиция с 15 точки.

В друг мач от кръга днес Интер се измъкна от конфузна ситуация на "Монтепаски Арена" срещу Сиена и спечели визитата си на непретенциозния отбор с 1:0, благодарение на гола в 89-ата минута на Люк Кастайньос. "Новият Тиери Анри" получи подаване в наказателното поле от Тиаго Мота и елегантен удар прати топката в мрежата на домакините, за да донесе четвъртата победа на Интер в Серия А.

Домакините пък изиграха добавените 3 минути от рефера в намален състав, заради втория жълт картон на Бриенца в 90-ата минута.

"Нерадзурите" вече втори пореден мач печелят три точки и вече се изкачиха до 15-ата позиция в класирането, като активът им набъбна до 14 пункта - при това световният клубен шампион има мач по-малко, тъй като визитата на Дженоа беше отложена, заради поройни дъждове. Сиена остава 12-ти също с 14 точки, но доста по-добра голова разлика от Интер.

В другите мачове от 16:00 часа днес Каляри и Болоня завършиха 1:1, Чезена малко изненадващо надигра Дженоа с 2:0, а със същия резултат Палермо спечели срещу Фиорентина.