Милан се провали у дома срещу Парма

Вратар провали "росонерите"

по статията работи: Иво Вецев | 16.03.2014 | 18:15

Милан се провали в 28-ия кръг на Серия А, след като на "Сан Сиро" домакините паднаха с 2:4 от гостуващия Парма и записа 4-а поредна загуба в своя актив.

Голяма заслуга за поражението има вратарят Кристиан Абиати, който още в 6' сбърка фатално и фаулира в наказателното поле противников футболист. Касано беше точен от дузпа 3 минути по-късно и при този резултат дойде почивката.

През второто полувреме паднаха цели 5 гола, но Милан не успя да обърне развоя на събитията. Първо в 51' Касано беше точен за втори път, но това изигра лоша шега на "духовете", които позволиха на съперника да ги изравни.

Скоро след хола Адил Рами вкара втория си гол за Милан, след като беше точен с глава, а в 76' Балотели се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Андреа Поли. При 2:2 обаче само 2 минути по-късно Оливейра отбеляза красив гол с пета.

Милан се опита да стигне до равенството, но в добавеното време един от най-добрите играчи на терена - Биабиани, с глава осигури успеха за своите - 4:2.

Това беше и 16-и пореден мач за Парма без загуба, като тимът вече е на 5-о място с 46 точки. Милан е 11-и с 35.