Миланов и Попов с победи в Русия

ЦСКА разгроми Ростов, а Кубан се справи с Арсенал (Тула)

по статията работи: iNews | 31.08.2014 | 16:00

Българският футболист на ЦСКА (Москва) Георги Миланов бе част от разгромната победа на своя отбор над тима на Ростов с 6:0 в среща от 6-ия кръг на руската Висша лига.

Националът изигра 62 минути за своя ЦСКА Москва. Той започна титуляр за шампионите, но бе заменен от Алан Дзагоев малко след почивката.

Така ЦСКА прекъсна неприятната си серия от две поредни загуби в шампионата, като "армейците" събраха актив от 12 точки и временно се изравниха със съгражданите си Динамо и Спартак сред първите шест в класирането.

Ростов пък инкасира четвърта загуба и остава в долната половина на таблицата. До почивката гостите допуснаха само един гол във вратата си, след като в 42' Бибрас Натхо отбеляза един от общо трите си гола в мача.

Шампионите се развихриха през вторите 45 минути, когато добавиха и още пет попадения в мрежата на Стипе Плетикоса. Ахмед Муса удвои в 52', а веднага след това Натхо покачи на 3:0. Отново Муса се разписа за 4:0 в 59, а дебютантът Роман Еременко вкара първия си гол за ЦСКА в 65'. В самия край Бибрас Натхо оформи и своя хеттрик в двубоя, разписвайки се след асистенция на Панченко за крайното 6:0 в полза на ЦСКА.

В друга среща от 6-ия кръг на първенството отборът на Кубан победи като гост Арсенал /Тула/ с 1:0 с гол на румънския нападател Георге Букур в 86-та минута.

В отбора на Кубан през целия мач игра нападателят на българския национален отбор Ивелин Попов. Със спечелените три точки Кубан се изкачи на второ място във временното класиране.

• Сега Култура.БГ предаване за култура с...
  • 03:40 Господин Тау тв филм /33, последен...
  • 04:10 Олтарите на България
  • 04:25 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 05:10 Още от деня коментарно предаване /п/
  • 05:55 Денят започва сутрешен блок с...