Миланските грандове с реми и победа в 25-ия кръг на Серия А

Интер не успя да надвие Каляри на "Джузепе Меаца", а Милан си тръгна с трите точки от визитата на Сампдория

по статията работи: iNews.bg | 23.02.2014 | 19:45

Отборът на Интер за пореден път разочарова привържениците си, след като не успя да победи Каляри в мач от 25-ия кръг на Серия А, игран на стадион "Джузепе Меаца" в Милано. "Нерадзурите" стигнаха само до 1:1, като бяха и догонващи в резултата.

Маурисио Пинила даде преднина на гостите след 40 минути игра. Авансът на Каляри се запази до 52-ата минута, когато Роландо върна Интер в мача с изравнителен гол.

Домакините бяха много близо до успеха малко преди края на мача (89'), но малшансът им попречи, след като удар на Мауро Икарди разтресе напречната греда.

След това реми Интер остава на пето място във временното класиране на Калчото с актив от 40 точки, а Каляри заема 15-а позиция с 25 пункта.

За разлика от съгражданите си - другият милански гранд - Милан, се поздрави с победа при гостуването си на Сампдория. "Росонерите" се наложиха с 2:0, а домакините от Генуа завършиха срещата с 10 футболисти, след като Макси Лопес трябваше да напусне терена заради втори жълт картон, получен в 73-ата минута.

Възпитаниците на Кларънс Зеедорф решиха двубоя с по едно попадение през всяко полувреме. Адел Таарабт откри след добавка отблизо в 12-ата минута, а крайното 0:2 оформи Адил Рами, който бе точен с глава след центриране от корнер в 58-ата минута.

След този успех Милан събра 35 точки, с които заема 9-о място в подреждането, а Сампдория е на 13-а позиция с 28 пункта.