Милка Манева грабна сребро за България на ЕП по вдигане на тежести

Българката вдигна 217 килограма в двата двубоя

по статията работи: Иво Вецев | 11.04.2013 | 20:21

Милка Манева спечели сребърен медал в категория до 63 килограма на европейското първенство по вдигане на тежести, което се провежда в Тирана (Албания).

Българката постигна двубой от 217 килограма (96 кг-изхвърляне и 121 кг-изтласкване) и остана на второ място в крайното класиране.

Европейска шампионка е рускинята Марина Шайнова с двубой 235 килограма (105 кг-изхвърляне, 130 кг-изтласкване). 27-годишната Шайнова е олимпийска вицешампионка от Пекин 2008.

На трето място в категория до 63 килограма на шампионата на Стария континент в албанската столица се нареди Ирина Лепса (Румъния) с двубой от 212 килограма.