Митко Ценов и Румен Димитров в топ 10 на Европейското

Ценов завърши 9-ти 3000 метра стийпълчейз, а Димитров - на същото място в сектора за троен скок

по статията работи: iNews.bg | 15.08.2014 | 09:43

Двама от българските представители на Европейското първенство по лека атлетика в Цюрих записаха престижни класирания във финалите на дисциплините си.

Митко Ценов завърши на девето място в дисциплината 3000 метра стийпълчейз на Европейското първенство по лека атлетика в Цюрих. Националният ни рекордьор преодоля дистанцията за 8:34.16 минути.

Първоначално Митко бе 10-ти, но след това организаторите дисквалифицираха победителя Майедин Мехиси-Бенабад, защото французинът си свали трикото 100-ина метра преди финала и завърши състезанието гол, което е в нарушение на правилата за цялостта на екипировката.

След края на бягането испанската лекоатлетическа федерация подаде контестация, която беше уважена и така Бенабад се раздели с медала си.

При това положение със златото се окичи друг французин - Йоан Ковал, сребърното отличие отиде при поляка Кристиан Залевски, а бронза - при испанеца Анхел Муйера.

В сектора за троен скок Румен Димитров също влезе в топ 10. Той завърши на 9-то място с резултат 16.43 метра.

Изненадващо златото спечели французинът Бенжамен Компаоре с личен рекорд от 17.46 метра още в първия си опит, с което отказа съперниците си. Руснакът Люкман Адамс завърши втори със 17,09 метра, а трети се нареди друг представител на Русия -  Сергей Фьодоров (17,04 метра).