Михайлов и Манолев записаха неприятни загуби в Лига Европа

Отборите на Твенте и ПСВ бяха надиграни категорично съответно от Виляреал и Бенфика

по статията работи: Краси Киров | 08.04.2011 | 00:18  2 Виж всички снимки

Българите в Лига Европа записаха много неприятни загуби в първите си двубои от ¼ финалите на Лига Европа.

Отборът на Твенте с националния вратар Николай Михайлов катастрофира във Виляреал и загуби с 5:1 в Испания, и почти направи реваншът в Холандия протоколен.

Другият български национал Станислав Манолев с ПСВ падна от Бенфика с 1:4 в Португалия. Холандците бяха надиграни тотално, но могат да съжаляват, че допуснаха гол в последната секунда.

На стадион "Ел Мадригал" във Виляреал Николай Михайлов трябваше да извади топката от мрежата си цели пет пъти. Точни за Виляреал бяха Марчена (22'), Валеро (43') и Роси (55') по веднъж, а Нилмар (45', 80') вкара два гола. В края на двубоя Марк Янко (90) успя все пак да отсрами минимално холандския шампион с един гол.

На "Естадио Луж" поругалците от Бенфика започнаха много силно двубоя срещу ПСВ и цял мач натискаха своите съперници. Головете за домакините отбелязаха Аймар (37'), Салвио (45', 52') и Савиола (90'). За холандците точен бе Лабиад (80').

В другите срещи от четвъртфиналите Порто разби също с 5:1 тима на Спартак Москва. Колумбиецът Фалкао записа хеттрик (37', 84', 90'), Варела (65') и Майкон (70') добавиха по още едно попадение. За руснаците Комбаров (71') бе точен.

В най-равностойния сблъсък от вечерта Динамо Киев и Спортинг Брага завършиха 1:1 на стадион "Валерий Лобановски". Звездата на домакините Андрий Шевченко получи червен картон през второто полувреме. Иначе Ярмоленко откри резултата още в 6-та минута, а малко по-късно гостите изравниха след щастлив рикошет и автогол на Гусев.

Реваншите са следващата седмица на 14 април.