Младенов: Викайте ми Тройчо; Здравков: Ще има глоби

по статията работи: Даниел Любомиров | 19.10.2013 | 18:25

Старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов очаквано беше щастлив и облекчен след изразителната победа с 3:0 на "червените" над вечния враг Левски в големия сблъсък на българсия футбол днес на Националния стадион "Васил Левски".

Във видимо приповдигнато настроение специалистът дори призова всички фенове и журналисти да го наричат Тройчо, защото си го е заслужил.

"Армейците" нанесоха най-тежкото поражение на големия си съперник от 30-ти октомври 2002-ра година, когато отново под ръководството на Младенов поразиха също с 3:0 Левски.

За първи път от пролетта на сезон 2010/2011 пък някой отбор реализира три попадения във Вечното дерби - ЦСКА спечели с 3:1 на стадион "Георги Аспарухов" в първия мач на Милен Радуканов начело на "червените".

ЦСКА вече има 26 точки в класирането и поне временно се изкачва до втората позиция в А група. Лидерът Лудогорец е с 28 и ако победи Литекс в другото голямо дерби на 13-ия кръг, ще остави "армейците" на второто място. Левски остава с 19 пункта на 6-та позиция.

"Фантастичен мач и резултат. От днес заявявам пред цяла България, нека всички журналисти ме наричат Тройчо. Мисля, че си го заслужих.

Изиграхме перфектно първото полувреме, второто просто трябваше да контролираме играта. Имахме няколко ситуации на Марсиньо, например, с които можехме да постигнем и по-убедителен резултат", каза Младенов.

Пълното изказване на старши треньора на ЦСКА Стойчо Младенов вижте в Sporta.bg

Старши-треньорът на Левски Антони Здравков остана изключително разочарован след тежката загуба с 0:3 от ЦСКА във Вечното дерби.

Специалистът сподели мнение, че част от неговите футболисти са играли безотговорно и без дисциплина, като лично той ще настоява те да бъдат наказани от ръководството на клуба.

"Искам да се извиня лично от мое име на всички фенове за безобразното първо полувреме. Едно говорихме и тренирахме цяла седмица, а днес правихме точно обратното. Отдавна не бях виждал толкова брак за едно полувреме. И трите гола бяха толкова елементарни, че просто нямаше закъде", каза Здравков.