Моуриньо: Играхме със сърце и се класирахме

Треньорът на ПСЖ Лоран Блан отдаде загубата на липса на опит в турнира

по статията работи: Краси Киров | 09.04.2014 | 08:00
Моуриньо: Играхме със  сърце и се класирахме

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо заяви, че не е празнувал при попадението на Демба Ба срещу ПСЖ, което се оказа решаващо за крайния изход на сблъсъка от ¼ финалите наШампионската лига.

Сенегалският нападател се разписа за 2:0 три минути преди края. Веднага след попадението Моруиньо хукна по тъчлинията и стигна близо до флагчето на корнера, където неговите футболисти се радваха на гола.

Веднага след мача Моуриньо бе попитан дали е искал да празнува с футболистите и затова е пробягал разстоянието.

"Не бягах при тях, за да празнувам. Просто исках да кажа на Торес и Ба да сменят тактиката до края. Все още имаше три минути плюс добавеното време, а играхме много рисковано последните минути. Исках Демба Ба да заиграе пред защитниците и Фернандо да притиска Максуел. Направихме всичко възможно да вкараме гол в началото на втората част. Те играха на контра атаки, затваряха пространствата и за нас беше трудно в средата на втората част.

Моруиньо смята, че Челси е заслужавал да продължи напред след показаната дефанзивна игра от страна на ПСЖ.

"Отборът, който реши да се защитава бе наказан и отбора, който даде цялото си сърце на терена заслужава да отиде на полуфиналите," каза още Моуриньо.

В същото време наставникът на ПСЖ Лоран Блан не бе изобщо доволен след отпадането на неговия отбор. Той отдаде загубата на по-големия опит на ПСЖ в Шампионскаталига.

"Челси са по-добри от нас физически, но това не беше най-важното. Те са по-опитни от нас в този турнир и ние все оше израствама. Загубихме сблъсъка само за пет минути, но със сигурност в такива мачове ни липсва играч като Златан Ибрахимович," заяви Блан.

30 кученцето пиджи 09.04.2014 | 15:02
"Треньорът на ПСЖ Лоран Блан отдаде загубата на липса на опит в турнира" - Наистина на ПСЦ им липсва опит, но другият път ще са по- силни !
29 Пламен Панайотов 09.04.2014 | 14:38
Моуриньо отново се доказа като един невероятен треньор, който знае как да измъкне отборът си от много неприятни ситуации, каквато беше и тази вчера .
28 Пламен Панайотов 09.04.2014 | 14:09
Няма как след такъв мач Жозе Моуриньо да не недоволен . Играчите дадоха всичко от себе си и показаха, че са един от най - класните отбори в цял свят !
27 гражданската квота 09.04.2014 | 14:08
да, това се видя много ясно и смятам, че занапред само може да се радваме на такива успехи като тези на челси.
26 вербална нота 09.04.2014 | 14:07
мисля, че контузията на азар не е толкова сериозна и това ще може да се види много добре. смятам, че занапред той ще може да показва още повече от това на което е способен и ще помогне на отбора да се класира напред.
25 ханибал суарес 09.04.2014 | 14:06
да, това което направи си е направо впечатляващо и не може да бъде по друг начин. да видим занапред как ще бъдат нещата, защото се вижда, че има какво още да се случва.
24 Тръпкомир Тръпков 09.04.2014 | 14:06
това няма как да се случи, защото моуриньо е много добър треньор и няма нужда да си сменя професията. направи му някакъв друг съвет, от който да има някаква полза.
23 Батко Реджеп 09.04.2014 | 13:45
Наистина отборът на Челси игра много добре и концентриран през цялото време вчера . Надявам се, че ще стигне до финалът на този турнир .
22 Баба Пъша 09.04.2014 | 13:29
Мауриньо е прав, че Челси игра с много голям кураж и сърце в този мач . Смятам, че победата им беше напълно заслужена снощи !
21 mitko velev 09.04.2014 | 13:10
Може би ако Ибрахимович бе играл за ПСЖ нещата щяха да стоят по съвсем друг начин, но Челси показа по голяма воля и желание за победа и заслужено се поздрави с успех.
20 властен олигарх 09.04.2014 | 11:56
Наистина си беше така и няма никакъв спор, че и занапред се очертава да им бъде много трудно. Лично според мен отбора на Челси се раздаде отвсякъде.
19 опитен ловец 09.04.2014 | 11:55
Наистина си е неприятна, защото Демба Ба им отбеляза в 87-та минута, а Лоран Блан имаше тежка вечер, защото видя и фланелката на Емил Костадинов отново.
18 Бандата наОушън 09.04.2014 | 11:54
Всички се радваме за тях и съм на мнение, че този отбор постигна нещо наистина голямо. Нека и занапред да продължават в същия дух да се представят наистина.
17 Старата Госпожа 09.04.2014 | 11:54
"Треньорът на ПСЖ Лоран Блан отдаде загубата на липса на опит в турнира" - До голяма степен, наистина това беше основният проблем на ПСЖ .
16 Батко съссладко 09.04.2014 | 11:54
Така си е, няма никакъв спор в това. Видя се отлично, че Челси заслужаваха тази победа и много умело се справиха с цялата тази ситуация според мен.
15 властен олигарх 09.04.2014 | 11:53
Челси се почувстваха направо все едно са спечелили Шампионската лига. Доста емоциоален мач с ПСЖ се получи и това се видя повече от ясно.
14 опитен ловец 09.04.2014 | 11:53
Има емоция в него, то се вижда много добре. Нека и занапред да продължава в същия дух да се радва. Дано контузията на Азар не е толкова сериозна само!
13 Бандата наОушън 09.04.2014 | 11:52
Мауринката е отишъл там, за да даде наставления, но и да се израдва. Всичко е много впечатляващо и няма никакъв спор в това. Жозе си гори в професията :).
12 Батко съссладко 09.04.2014 | 11:51
Бих дал съвет на Мауриньо да си смени професията и да стане един спринтьор :). Няма такава радост при него просто при единия от головете на Челси :).
11 чичо съби 09.04.2014 | 11:38
Браво на Челси , браво и на Жозе Моуриньо, за това, че успя да класира отборът до 1/2 финалите в турнира . Това е наистина един много добър треньор .
10 нелепо съвпадение 09.04.2014 | 10:53
Трябва да похвалим Жозе Моуриньо за рисковете , които пое в атака с включването на 4 нападателя . Явно специалният наистина много искаше тази победа .
9 гражданската квота 09.04.2014 | 10:35
напълно заслужена победа за челси, защото по този начин показаха, че не са отбор, който се предава след първия мач и се бори до последната минута.
8 вербална нота 09.04.2014 | 10:34
"Треньорът на ПСЖ Лоран Блан отдаде загубата на липса на опит в турнира" това е много тъпо оправдание, защото повечето футболисти на псж са играли в големи клубове по-рано в кариерите си и имат нужния опит да играят на толкова високо ниво. по-скоро виновника за загубата е самия блан, защото не направи смените когато трябваше.
7 Тръпкомир Тръпков 09.04.2014 | 10:33
радвам се за челси, защото се видя, че това е отбора, който повече заслужава да се класира за следващия етап. дано да проъдлжат с добрите игри и в следващия етап.
6 ханибал суарес 09.04.2014 | 10:32
това което показаха футболистите на челси беше за учебник по футбол. показаха сърце и желание за победа и това не остана невъзнаградено.
5 Krist Novoselic 09.04.2014 | 10:31
Загубата на ПСЖ е много болезнена, защото до 80 и някоя минута, те се виждаха като сигурни 1/2 финалисти, преди Челси да отбележи победният си гол .
4 tiha paranoq 09.04.2014 | 10:06
Челси наистина игра много силно вчера и успя да се възползва от малкото грешки, които ПСЖ допусна . Отборът от Лондон заслужено продължава напред .
3 Митридат Египетски 09.04.2014 | 09:51
стига бе, не е за вярване
2 крива вежда 09.04.2014 | 09:47
Лоран Блан е прав за това, че неговият отбор не е толкова опитен, колкото Челси в тези турнири и е нормално те да отпаднат от един много силен отбор, какъвто е този на Моуриньо .
1 empty world 09.04.2014 | 08:58
Трябва да кажем, че тази победа за Челси беше абсолютно заслужена, защото те през цялото време търсеха гола и го постигнаха, след това , когато ПСЖ се затвори, помислих, че на сините ще им бъде доста трудно да вкарат и втори . Все пак Жозе Мауриньо взе мача в свои ръце и подсили доста нападението си с включването на Демба Ба и Фернандо Торес, като първият успя да донесе победният гол за лондончани . От видяното можем да кажем, че отборът на Челси е доста силен и е един от фаворитите са спечелването на шампионската лига !