Мъри и Ферер продължават напред в "Ролан Гарос"

Шотландецът отстрани Сантяго Хиралдо, а поставеният под номер 6 в схемата премина през Михаил Южний

по статията работи: Даниел Любомиров | 02.06.2012 | 17:59

Въпреки че се оплаква от болки в гърба, Анди Мъри успя да се класира за 4-ия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис "Ролан Гарос".

Шотландсият тенисист срази в три сета намиращият се под номер 50 в света Сантяго Хиралдо с 6:3, 6:4, 6:4 и сложи край на най-успешното му представяне в турнира от Големия шлем на клей.

Хиралдо досега неизменно записваше отпадане в 1-ви кръг на "Ролан Гарос" в петте си участия до момента, но този път съумя да стигне до третата фаза.

Мъри обаче се намираше в много добро състояние на корта и спечели всичките си сервис геймове, като направи само три пробива, но точно не му осигуриха победата в мача, тъй като станаха факт във всеки сет.

Така за 122 минути на корта Мъри си осигури участие на осминафиналите, където ще срещне победителя от двойката Томи Хаас - Ришар Гаске (след изиграването на първия сет германецът води със 7:6 (3)).

Мъри направи 9 аса срещу само 4 на своя съперник, а и непредизвиканите му грешки бяха по-малко - 20 срещу 32. Уинърите също бяха в полза на британеца - 31 на 28.

Николас Алмагро също се класира за осминафиналите след изразителен успех над Леонардо Майер с 6:4, 6:1, 6:2 и ще играе срещу Янко Типсаревич, който отстрани Жулиен Бенето с 6:3, 7:5, 6:4.

Поставеният под номер 6 Давид Ферер разби 27-ия в схемата Михаил Южний (Русия) с 6:0, 6:2, 6:2 за 1:41 час.

Руснакът, четвъртфиналист на "Ролан Гарос" през 2010 година, изигра един от най-слабите си мачове в Париж. Той допусна 39 непредизвикани грешки срещу само 11 на испанеца.

Южний загуби първите осем гейма в срещата, в които спечели само шест разигравания. Той задържа подаването си за първи път в мача след половин час игра за 1:2 във втората част, след което изписа с десния си крак на клея "SORRY" (от английски "съжалявам").

До края на срещата Ферер, четвъртфиналист от 2005 и 2008 година, доминираше. Той не допусна пробив и логично се класира за четвъртия кръг, в който ще срещне побeдителя от двубоя между Марсел Гранойерс (Испания) и Пол-Анри Матийо (Франция).