Надал безупречен срещу Монако на Ролан Гарос, Мъри обърна Гаске

Испанецът даде само 2 гейма на своя съперник и спечели 17 поредни за категоричния успех с 6:2, 6:0, 6:0

по статията работи: Божидар Азманов | 04.06.2012 | 21:37

Защитаващият титлата си Рафаел Надал се разправи по повече от категоричен начин с 13-тия в схемата Хуан Монако след 6:2, 6:0, 6:0 и записа четвърта поредна победа без загубен сет на Откритото първенство на Франция по тенис.

За разлика от другите двама фаворити Роджър Федерер и Новак Джокович, които вчера срещнаха големи трудности срещу Давид Гофен и Андреас Сепи, Надал не остави никакви шансове на своя съперник и уверено върви към титлата в Париж.

В двубоят имаше интрига до 2:2 в първия сет, когато испанецът проби, след което не даде нито един гейм на аржентинеца, печелейки невероятните 17 поредни гейма.

Така поставеният под номер две в схемата на турнира остава без загуба на корта "Сюзан Ланглен" от дебюта си на Ролан Гарос през 2005 година.

Следващият съперник на шестрактня шампион на Ролан Гарос ще бъде неговият сънародник Николас Алмагро, който успя да преодолее Янко Типсаревич от Сърбия след победа с 6:4, 6:4, 6:4. Алмагро няма победа срещу Надал.

При успех в Париж испанецът ще стане единственият тенисист в света, печелил седем пъти Откритото първенство на Франция.

Анди Мъри пък се класира за трети път в кариерата си за четвъртфиналите на Ролан Гарос, след успех с 1:6, 6:4, 6:1, 6:2 срещу представителя на домакините Ришар Гаске.

В първите минути на срещата шотландецът тотално отстъпваше на своя опонент и изглеждаше сякаш проблемите на Мъри с гърба ще сложат край на участието му в турнира.

Във втория сет обаче британският тенисист започна да намира играта си. Решителният момент бе при 4:5, когато Мъри имаше сет бол, а Гаске направи двойна грешка.

След това световният номер четири окончателно пречупи своя съперник и му даде само три гейма в следващите два сета, за да се озове на четвъртфиналите, където ще се изправи срещу намиращия се в форма Давид Ферер от Испания.

По-рано днес Ферер записа категорична победа с 6:3, 6:2, 6:0 над сънародника си Марсел Гранойерс.