Надал и Федерер продължиха към полуфиналите в Доха

Рафаел Надал демонстрира характер срещу Южни, Федерер срази Андреас Сепи

по статията работи: Даниел Любомиров | 05.01.2012 | 20:40

Роджър Федерер загуби сет от Андреас Сепи, но все пак се класира за ½ финалите в надпреварата, след като спечели мача с 6-3, 5-7 и 6-4 в Доха. Така швейцарският тенисист ще се изправи срещу Жо-Вилфред Цонга за първи път през новия сезон, след като двамата играха три пъти в последните три седмици на миналия.

Федерер не бе категоричен при успеха си срещу италианския си съперник, като за първи път от 8 мача с него допусна да загуби сет. Бившият номер 1 допусна цели 23 непредизвикани грешки и логично отстъпи с 5-7, за да прекъсне серията си от 16 поредни спечелени части срещу Сепи.

Цонга ще срещне защитаващият титлата си то миналата година Федерер, след като спечели срещу Алберт Рамос с 6-2, 6-1 по-рано днес. В последния 1/4 финал Гаел Монфис не срещна сериозна съпротива от Виктор Троицки и го надигра с 6-2, 6-3.

"Трябва да си перфектен, когато играеш срещу Федерер", каза Цонга след изиграването на своя двубой днес. "Знам, че мога да го победя, въпреки че винаги е много трудно. Той е най-добрият в историята на тениса, така че мачът между нас ще бъде шоу за зрителите."

На Уимбълдън миналата година Цонга нанесе първа загуба на Федерер в турнир от Големия шлем, когато швейцарецът е повеждал с 2:0 сета. Роджър е трикратен победител в Доха, а в преките двубои води с 8-3 победи, като през 2011-та двамата се срещнаха цели 8 пъти.

Рафаел Надал се присъедини към Роджър Федерер и Жо-Вилфред Цонга и се класира на полуфиналите в турнира в Доха. Испанецът надделя трудно с 6-4, 6-4 срещу Михаил Южни и трябваше да спасява цели четири точки за пробив при 5-4 във втория сет, за да си проправи път към крайната победа.

Оспорваният двубой придоби изцяло психологически характер в оказалия се последен 10-ти гейм на втората част, когато Надал трябваше да разчита изцяло на сервиса си, за да сломи съпротивата на Южни.

Като цяло началният удар се оказа ключовото оръжие за Рафа, защото той спечели 94% от разиграванията след първи свой сервис и направи впечатляващите 18 уинъра в срещата.

Съперникът му пък се отличи с едва 5 и не можа да се възползва от четирите си възможности за пробив във втория сет.

Така Надал се класира на полуфинал в Доха за трети пореден път и ще спори за място в последния мач от турнира с Гаел Монфис.