Надал с победа в Индиън Уелс, няколко изненади от втория ден при мъжете

Мъри, Любичич, Цонга, Монако и Ферер аут още на старта в САЩ

по статията работи: iNews.bg | 13.03.2011 | 09:15

Световният номер 1 Рафаел Надал записа бърза и категорична победа на старта на Индиън Уелс, след като в среща от втори кръг на турнира се наложи с убедителното 6-0 6-2 над южноафриканеца Рик де Вьост, който се намира на 162-о място в световната ранглиста на АТП. Само за 25 минути Надал взе първия сет на нула, а във втория започна с пробив, повеждайки с 2:1.

До края на двубоя Рафа даде само гейм на опонента си и след точно един час игра испанецът си осигури място в следващата фаза на турнира. В трети кръг световният №1 ще срещне квалификанта Райън Суитинг, който изненадващо отстрани поставения под №27 Хуан Монако. Двубоят ще се играе в понеделник вечерта, а точният час ще стане ясен в неделя, когато бъде публикувана програмата за следващия ден.

Жо Вилфрид Цонга претърпя изненадваща загуба още в първия си мач на Индиън Уелс, след като в среща от втори кръг отстъпи с 6-7(6) 5-7 на Ксавие Малис.

Анди Мъри загуби още първия си мач на Мастърса в Индиън Уелс, след като в среща от втори кръг на турнира отстъпи с 6-7(4) 3-6 на 21-годишния американец Доналд Йънг. Шотландецът изигра поредния си слаб мач и бе много далеч от най-добрата си форма, а по време на двубоя направи цели 38 непредизвикани грешки и то в само 19 изиграни гейма. В трети кръг Доналд Йънг, който е достигал до №1 при юношите, ще срещне Томи Робредо, отстранил Миша Зверев със 6-3 3-6 7-5.

Хуан Мартин Дел Потро детронира шампиона от миналата година Иван Любичич, побеждавайки го с 5-7 6-4 6-2 в среща от втори кръг на Мастърса в Индиън Уелс. Хърватинът отрази точка за пробив при 5-5 гейма в първата част, а в следващия гейм достигна до сетбол в подаването на противника си и не сгреши още при първата си възможност. Дел Потро отговори по възможно най-добрия начин, повеждайки с 2-0 на старта на втората част, а до края на сета задържа пробива преднина и изравни резултата. В третата решителна част аржентинецът на два пъти проби подаването на Любичич, а в своите сервис геймове бе безпогрешен.

В следващия си мач Дел Потро ще срещне Александър Долгополов в един от най-интересните двубои от програмата на трети кръг. 21-годишният украинец се класира за тази фаза на турнира след победа с 6-4 6-4 над Виктор Ханеску.