Намери се кой да спре Барса в Ла Лига

Каталуницте се препънаха в Памплона преди "Ел Класико"

по статията работи: Даниел Любомиров | 19.10.2013 | 22:50

Перфектната серия на Барселона в Примера дивисион секна след нулевото равенство на каталунците като гости на Осасуна в късен мач от съботната програма на 9-ия кръг в първенството на Испания.

Домакините от "Естадио Рейно де Навара" отново доказаха, че са неудобен съперник за шампионите, след като в последните 8 мача в Памплона имат 1 победа (3:2 през декември 2012), 4 равенства и 3 загуби.

Барселона пък ще трябва да разчита на съседите си от Еспаньол, за да остане на върха в Ла Лига и след този уикенд. Другият каталунски клуб приема Атлетико (Мадрид), като "дюшекчиите" ще опитат да се възползват от грешката на Барса и да излязат еднолично на върха с евентуална 9-та поредна победа.

Към момента Барселона има 25 точки след 9 мача и заема първото място, а третият Реал Мадрид е с 22, след като днес подчини с 2:0 Малага в може би най-добрия си двубой от началото на шампионата. Осасуна е 18-ти с 6 пункта.

Така каталунците не записаха най-добрия възможен резултат преди изключително важните срещи с Милан на "Сан Сиро" в Шампионската лига във вторник и "Ел Класико"-то на "Сантяго Бернабеу" срещу Реал другата събота.

Завръщането на капитана Карлес Пуйол в стартовия състав на Барса не донесе късмет на каталунците, които не изглеждаха в особено добра кондиция след паузата за изиграването на последните мачове от световните квалификации.

Очаквано почивката от кръговете в Ла Лига се отрази по-позитивно за Осасуна, която не излъчва национали сред футболистите си, докато почти всички основни фигури в Барселона трябваше да защитават цветовете на държавите си.

Атаките на каталунците бяха еднотипни и не успяваха да преодолеят сгъстената защита на домакините. За тяхно съжаление дори комбинацията между Меси и Неймар заедно на терена през второто полувреме не доведе до позитивен край.

Меси бе оставен извън титулярите от Тата Мартино, докато бразилската суперзвезда Неймар получи шанс да играе от първата минута. Аржентинският треньор на Барса спази обещанието си да вземе гостуването на Осасуна насериозно, защото на практика пусна всичките си останали титуляри, като единствено Карлес Пуйол зае мястото на Хавиер Масчерано.

Мартино записа името си в историята на Барселона с 8-те поредни победи, поставяйки рекорд за най-добър старт на каталунците. Той обаче пропусна възможността да нанесе удар по реномето на вечния враг Реал Мадрид, защото не можа да повтори най-добрия старт в историята на испанския футбол, поставен с 9-те поредни победи на "белия балет" през сезон 1968/69.

Дори включването на Меси не помогна на Барса да стигне до успеха. 4-кратният кавалер на Златната топка за 60-ти път се появи като резерва в мач на каталунците, но не можа да повиши показателите си, които остават 59 гола и 3 асистенции в предишните случаи.