Наполи обърна Милан във вълнуващо дерби

"Адзурите" нанесоха първа загуба в Серия А на Кларънс Зеедорф

по статията работи: Константин Симидчийски | 08.02.2014 | 23:51
БТА/AP

Новият наставник на Милан Кларънс Зеедорф допусна първа загуба на ниво Серия А, а "росонерите" отстъпиха с 1:3 при гостуването си на Наполи в мач от 23-ия кръг на Калчото.

Миланци откриха резултата с ранен гол на дебютанта Адел Таарабт, но светкавично след това Гьокхан Инлер изравни.

Развръзката настъпи след почивката, когато две попадения на Гонсало Игуаин донесоха крайния успех на неаполитанците.

По този начин Наполи събра 47 точки и се утвърди на третото място, отново откъсвайки се на три пункта пред четвъртия Фиорентина, но изоставайки на три зад втория Рома. Милан пък остава на незавидната 10-а позиция във временното класиране, разполагайки с твърде скромния актив от 29 спечелени точки до момента.

Подробности за дербито между Наполи и Милан можете да видите в Sporta.bg.