Наполи срази Рома и ще играе финал за Купата

"Адзурите" спечелиха с 3:0 пред погледа на Диего Марадона

по статията работи: Константин Симидчийски | 13.02.2014 | 00:05

Отборът на Наполи се класира успешно за финала на Купата на Италия.

Пред погледа на легендарния Диего Марадона, воденият от Рафа Бенитес отбор срази с 3:0 Рома във втори 1/2-финален сблъсък.

Рома спечели първата среща с 2:1 на "Олимпико", но днес крехкият аванс на "вълците" не издържа срещу вдъхновените неаполитанци.

Така Наполи се класира за своя девети финал в турнира до този момент, а съперник на "адзурите" в битка за трофея ще бъде Фиорентина. "Виолетовите" достигнаха финала, елиминирайки Удинезе в другия 1/2-финал от надпреварата.

Още до почивката авансът от един гол на Рома бе заличен, след като първото полувреме приключи при резултат 1:0 в полза на Наполи. В 33' Хосе Мария Кайехон разпечата пазената от Морган Де Санктис врата, извеждайки домакините напред. Испанецът засече добро центриране на Кристиян Маджо и отбеляза един от редките си голове с глава.

До края на полувремето "вълците" можеха да изравнят, но Пепе Рейна спаси удар на Адем Ляич.

1191322Вторите 45 минути се превърнаха в кошмар за Рома, като столичният тим допусна нови две попадения в мрежата си. Само три минути след почивката Гонсало Игуаин удвои аванса на Наполи, засичайки с глава центриране от корнер на Кайехон.

Всичко за Рома до голяма степен приключи почти веднага след втория гол. Още в 51' Наполи поведе и с 3:0, а този път точен бе Жержиньо. Зимното попълнение на неаполитанците бе изведен на чиста позиция от Дрийс Мертенс и с техничен изстрел матира Де Санктис за крайното 3:0.

До края на срещата Матиа Дестро на два пъти пропусна да възстанови шансовете на Рома за финал, а в 78' гостите останаха и с човек по-малко. Кевин Строотман получи два жълти картона в рамките на няколко секунди и остави отобра си с човек по-малко.

30 David Hayemaker 13.02.2014 | 12:23
Направо ми се догледа отвсякъде и бих си го пуснал отново на запис. Ще видим какво ще последва тук. Със сигурност положението става доста интересно.
29 известна личност 13.02.2014 | 12:21
Да, доста добре се получи и определено мача се получи повече от интересен. Имаше какво да се види в него и според мен Наполи ще спечелят купата.
28 Иван Ангелов 13.02.2014 | 12:19
Да, би било хубаво наистина. Ще видим какво ще се получи от тук насетне с Наполи. Имат шанса да спечелят трофея, така че да дерзаят и занапред.
27 властен олигарх 13.02.2014 | 12:18
"До края на полувремето "вълците" можеха да изравнят, но Пепе Рейна спаси удар на Адем Ляич." - След това обаче е станало страшно според мен. Наполи са си владеели мача през по-голямата част от времето и виждаме, че неслучайно печелят с такъв резултат.
26 властен олигарх 13.02.2014 | 12:18
25 властен олигарх 13.02.2014 | 12:18
24 David Hayemaker 13.02.2014 | 12:17
Рафа Бенитес трябва да е много щастлив, че отбора му успя да достигне до тук. Определено се справя супер и това се вижда повече от ясно според мен.
23 известна личност 13.02.2014 | 12:16
"Адзурите" спечелиха с 3:0 пред погледа на Диего Марадона" - Марадона със сигурност се е изкефил много здраво на срещата. Иска му се и на него да е треньор на Наполи :).
22 Иван Ангелов 13.02.2014 | 12:15
Наполи доста силен подвиг направиха. Определено се справиха на ниво и победиха един от най-силните отбори в Италия. Дори Рома са пред тях в класирането.
21 главата празна 13.02.2014 | 12:06
определено мача срещу другия отбор ще бъде много интересен и се очертава като едно дерби. нещата са много сериозни и това може да се види много добре.
20 мистър питкин 13.02.2014 | 12:05
да, мача наистина си струваше да се гледа и много се радвам, че можах да го гледам. дано занапред да може да гледаме повече такива мачове, защото феновете ще останат много доволни.
19 печено агнешко 13.02.2014 | 12:04
мисля, че ще могат да го спечелят, защото са един много силен и добър състав. дано занапред да ни радват още повече с играта си, защото това е много важно за тяхното самочувствие.
18 мистър питкин 13.02.2014 | 12:03
мисля, че римляните няма да могат да направят това което са решили, защото напоследък са много слаби и това е повече от ясно. трябва да се стегнат ако искат да спечелят нещо.
17 главата празна 13.02.2014 | 12:03
да, те се превръщат в един много добър отбор и това може да се види много добре. дано занапред да показват всичко на което са способни и това да бъде много добре.
16 Картин Марбовски 13.02.2014 | 12:02
мисля, че тази победа само може да радва феновете на отбора и това е повече от ясно. дано занапред да продължат да радват феновете си и марадона, защото това е много важно за тях.
15 печено агнешко 13.02.2014 | 12:01
това е повече от добре и няма как да бъде по друг начин. дано занапред да показват всичко на което са способни и да радват всички фенове на футбола.
14 мистър питкин 13.02.2014 | 12:00
мисля, че трябва да се радват на тази победа, защото тя е много важна и по този начин ще могат да покажат на какво са способни в следващия мач.
13 главата празна 13.02.2014 | 12:00
нека занапред да правят колкото се може повече такива победи, защото това е много важно за тях. това само може да ни радва.
12 Картин Марбовски 13.02.2014 | 11:59
това беше един невероятен мач и това може да се види много добре. мисля, че присъствието на марадона е оказало своето влияние.
11 Пламен Панайотов 13.02.2014 | 11:50
"Отборът на Наполи се класира успешно за финала на Купата на Италия" - Там го чака отборът на Фиорентина и мачът се очертава да бъде крайно интересен !
10 Батко Реджеп 13.02.2014 | 11:21
Страхотна победа за Наполи . Аз очаквах да победят Рома, но не и с такъв резултат . Дано и на финалът срещу Фиорентина се представят толкова убедително !
9 Баба Пъша 13.02.2014 | 11:06
Отборът на Наполи се представя много добре напоследък . Радвам се, че са във форма и газят наред, силните отбори в Италия . Пожелавам им успех и на финала !
8 Старата Госпожа 13.02.2014 | 10:54
Прекрасен мач са изнесли футболистите на Наполи . Да биеш отборите на Милан и Рома един след друг, не е никак лесно и това е доказателство за класата им .
7 чичо съби 13.02.2014 | 10:34
Според мен Наполи заслужено ще играят във финала за купата на Италия след тази разгромна победа над Рома . Финалът срещу Фиорентина, се очертава да бъде много интересен .
6 viktor viktorov 13.02.2014 | 10:33
Наистина интересен двубой направиха отборите на Наполи и Рома, не вярвах че ще се стигне до такава развръзка, но футболистите на Наполи играха страхотно през целия мач и заслужено се поздравиха с победата.
5 нелепо съвпадение 13.02.2014 | 10:17
Наполи явно са изнесли един футболен урок на Рома . Те се представят много добре в последно време и това е видно за всички . Желая им успех на финала !
4 Krist Novoselic 13.02.2014 | 09:51
Браво на Наполи, прекрасен мач изнесоха . Този финал ще е една чудесна възможност за Наполи да се класира директно за турнира Лига Европа на есен !
3 tiha paranoq 13.02.2014 | 09:39
Отборът на Наполи направо е отнесъл този на Рома . Римляните започнаха много добре сезона, но явно нямат сили да продължат в същият дух до края на сезона .
2 крива вежда 13.02.2014 | 09:29
Наполи се превръщат в много симпатичен отбор в моите очи . Мисля, че ще е хубаво ако запазят играта си на това ниво, на което са в момента .
1 empty world 13.02.2014 | 09:09
Честно казано, не очаквах Наполи да победят по толкова категоричен начин отборът на Рома, но явно отборът на Рафа Бенитес е в много добра форма, след като постигнаха успех и над Милан в последният си мач . Смятам, че този отбор има всички шансове да попадне в зоната на шампионската лига, ако продължава с добрите си игри . Рафа Бенитес до голяма степен промени стилът на Наполи и изгради един силен и конкурентен на грандовете в Италия отбор . С нападатели На Игуаин , Наполи могат да бъдат заплаха за всеки един отбор в калчото .