Ники Михайлов пак изтърка пейката на Верона

Българският страж остана резерва при победата над Сасуоло

по статията работи: Константин Симидчийски | 15.09.2013 | 18:00

Николай Михайлов отново остана резерва за своя Верона, а "джалоблу" записаха втора поредна домакинска победа в Серия А, печелейки с 2:0 битката на новаците срещу Сасуоло.

Националният вратар на България отново не получи доверието на наставника Андреа Мандорлини, като за пореден път вместо него бе предпочетен бразилецът Рафаел. По този начин Николай Михайлов остава без нито една изиграна минута с екипа на Верона, откакто италианският тим го привлече от състава на Твенте.

Верона пък записа втора победа от три изиграни мача до момента в Серия А. След като "джалоблу" изненадаха гранда Милан още в първия кръг, днес новаците в Калчото добавиха нови три точки към актива си и вече разполагат с 6 пункта на сметката си. В миналия кръг Верона отстъпи като гост на Рома.

Далеч по-тежко е положението на Сасуоло, които все още нямат спечелена точка след промоцията си в Серия А. Любопитното е, че именно Сасуоло бе другият италиански клуб, който водеше битка с Верона за подписа на Ники Михайлов.

Първият гол в срещата падна след само 12 минути игра, когато точен за Верона бе един от четиримата бразилци в стартовия състав - Рафаел Мартиньо. Бразилецът получи асистенция от Емил Халфредсон и прониза Алберто Помини за 1:0.

Домакините добавиха едно попадение и в добавеното време на срещата, окончателно слагайки точка на спора. Точен за крайното 2:0 бе друг от "кариоките" на Верона - Ромуло, който се разписа секунди преди края.