Николай Михайлов и Твенте се сбогуваха с Шампионската лига

Носителят на Купата на Холандия отстъпи в двата сблъсъка с португалския гранд Бенфика, докато лондонският Арсенал преодоля препятствието Удинезе

по статията работи: Константин Симидчийски | 25.08.2011 | 08:41

Отборът на Твенте с българския национал Николай Михайлов отпадна от Шампионската лига, след като загуби като гост с 1:3 и общ резултат 3:5 от тима на Бенфика в двубой от плейофната фаза на най-авторитетния клубен турнир на континента. Холандският тим ще продължи участието си в групите на Лига Европа.

Николай Михайлов започна като титуляр за своя отбор, след като се възстанови от травма. Футболистите на Бенфика отбелязаха всичките си голове през второто полувреме като в герой се превърна младия белгиец Аксел Вицел.

Първото полувреме завърши без гол, най-вече заради пропуските на Бенфика и добрата игра на Михайлов. Португалците обаче стигнаха до гол веднага след началото на втората част. Младата звезда на тима Акес Вицел бе точен с прекрасен удар с гръб към вратата. Бразилският защитник Луизао покачи на 2:0 в 59-та минута след като засече с глава центриране от корнер.

Само седем минути по-късно Кардосо изведе перфектно Вицел, който напредна до границата на наказателното поле и би неспасяемо за 3:0 като топката се удари в гредата и влезе във вратата на Ники Михайлов. Малко по-късно страхотна изява на Михайлов предотврати 4-ти гол във вратата на Твенте след много красив прехвърлящ удар на Пабло Аймар. В самия край Брайън Руиз върна един гол за 3:1, правейки загубата на Твенте по-почетна.

Лондонският гранд Арсенал от своя страна не допусна изненади при гостуването си на Удинезе, след като "топчиите" вече бяха спечелили първия двубой у дома с 1:0. Реваншът на "Фриули" завърши с успех 2:1 за англичаните, но възпитаниците на мениджъра Арсен Венгер бяха принудени да осъществят и пълен обрат в срещата, след като домакините поведоха с гол на ветерана Антонио Ди Натале в самия край на първата част.

Арсенал обаче започна по-силно второто полувреме, като футболистите на Венгер започнаха трескаво да преследват второто попадение. Това се случи в 55-та минута, когато отново Жервино проби до аутлинията и върна топката към Ван Перси, а холандецът без проблеми вкара кълбото в мрежата на домакините.

Четири минути по-късно съдията даде дузпа за Удинезе заради игра с ръка в наказателното поле на Томас Вермален. Ди Натале застана на бялата точка, но Счесни се намеси страхотно и изби топката в корнер. Този момент повлия на домакините, които така и не намираха сили отново да атакуват опасно вратата на поляка. Освен това умората също оказа влияние върху италианците, които са поизостанали с подготовката и все още не са стартирали шампионата.

Това си пролича в 69-та минута, когато Тои Уолкът бе изведен лесно зад защитата и с типичния си спринт стигна до вратата и отбеляза необезспокояван за 2:1. До края Ди Натале имаше една възможност за гол, а за артилеристите Траоре и Ван Перси пропуснаха целта.

За груповата фаза на Шампионската лига се класираха още отборите на Олимпик Лион (Франция), Виктория Пилзен (Чехия), и БАТЕ Борисов (Беларус), които елиминираха съответно отборите на Рубин (Русия), Копенхаген (Дания) и Щурм (Австрия).