Нов провал за Ботев (Пд)

"Канарчетата" стигнаха само до равенство с последния

по статията работи: Иво Вецев | 30.10.2013 | 16:04

Ботев (Пловдив) продължи с прогресивното си пропадане през последните месеци, след като "канарчетата" стигнаха едва до 1:1 в Гоце Делчев срещу Пирин в двубой, който дори можеха да загубят.

Още в 12' Панайотов откри за домакините с хубав удар, а напрежението върху гостите се увеличи с пропуск на Домовчийски от дузпа в 36'. Все пак Ромарио успя да отбележи за 1:1 в края на първата част.

През вторите 45 минути Ботев опита да натисне, но Абдиков се намеси блестящо на моменти, а Пирин също изпусна две добри ситуации. В 87' пък се стигна до дузпа и за Пирин за игра с ръка на Джинич, но Стаховяк спаси изстрела на Лазаров.

Въпреки това Ботев записа 3-и пореден мач без победа, като има едва 1 точка. "Канарчетата" се представят много неубедително, което ги свали до 5-о място с 25 точки, като Черно море и Левски са съответно на 2 и 3 точки.

Това беше и първа точка за Пирин в съперничеството срещу Ботев. Тимът от Гоце Делчев обаче остава на последното място с едва 6 точки.

Ботев установи натиск в началните минути, като Ромарио беше най-активен в състава на Мъри Стоилов, но след няколко обещаващи атаки гол така и не падна. За сметка на това още с първата си по-сериозна опасност пред вратата на гостите Пирин успя да отбележи.

В 12' Близнаков намери отлично Панайотов пред границата на наказателното поле, а халфът стреля брилянтно в горния десен ъгъл на Стаховяк и рано-рано откри резултата в полза на борещия се да не изпадне тим.

В следващите минути беше много интересно пред вратата на Ботев, като вратарят на няколко пъти трябваше да се намесва при опасни центрирания. След 20' обаче пловдивчани бяха пълни господари на терена.

В 35' Фиданин сбърка фатално и игра с ръка в наказателното поле, но Домовчийски се отнесе несериозно и стреля право в тялото на Абдиков. Все пак Ботев се добра до нови положения, а гол падна във втората минута на продължението - защитата на Пирин сбърка фатално, а Ромарио открадна топката и без проблеми успя да възстанови равенството.

Мъри Стоилов направи офанзивна смяна, като смени Дяков и вкара в игра Вандер. Последва натиск на "канарчетата", но без особен резултат. Ромарио и Костов пробваха удари, но Абдиков беше стабилен.

От своя страна, неврокопчани заложиха на контраатаката и на няколко пъти последваха опасности пред Стаховяк, но гол продължаваше да не пада.

В заключителните 15 минути на терена се появи и Педро, а играта се изостри. Абдиков се намеси категорично при удари на Вандер и Педро, а в 81' хубаво центриране на Лазаров завърши с удар с глава на Хазуров, но над напречната греда.

До края на срещата Джинич игра с ръка в наказателното поле, а съдията отсъди втора дузпа в мача. Стаховяк се намеси категорично и запази точката. Той се намеси още веднъж в 93' при хубав удар на Лазаров от 16 метра.