Новак Джокович отпразнува 37-ия си рожден ден на корта

С победата си Джокович се присъединява към Роджър Федерер и Джими Конърс – играчите, които имат поне 1100 победи в Откритата ера.

по статията работи: iNews.bg | 23.05.2024 | 09:45
Фейсбук/Новак Джокович
Повече за:

Новак Джокович отпразнува 37-ия си рожден ден на корта. Носителят на 24 титли от Големия шлем записа победа №1100 в кариерата си. Ноле надигра Яник Ханфман с 6-3, 6-3 на турнира в Женева.

Организаторите се бяха погрижили да изненадат сърбина с безглутенова торта, а самият той оцени по достойнство качеството на сладкото изкушение, с което впоследствие почерпи всички подавачи на топки, както и охранителя на корта, който видимо се изненада от жеста на Ноле. Ситуацията създаде много усмивки.

Сръбският тенисист имаше проблеми в мача и определено ще се нуждае от по-голямо постоянство в представянето си, за да може да спечели първата си титла през годината. Въпреки това, Джокович вдигаше нивото си в критичните моменти, така че да изпълни задачата.

Джокович сервираше при 5-3 в първия сет, когато заваля дъжд и играта беше прекъсната за около час. При подновяването, роденият в Белград тенисист спаси пет брейкбола в подаването си, за да затвори частта с 6-3.

След почивката плановете му обаче се объркаха и изостана с 0-3. В четвъртия гейм се стигна до дюс, но Новак не позволи съперникът му да се откъсне още повече в резултата и постепенно пое отново инициативата, за да изравни до 3-3, а след това и да постигне обрат в сета – 6-3.