Нушев финишира 19-ти, докато Попова остана 23-а

Българите записаха добро представяне на втория ден от Зимните младежки олимпийски игри

по статията работи: Краси Киров | 15.01.2012 | 19:20

Младокът Георги Нушев финишира на 19-то място в днешната надпревара в суперкомбинацията на Зимните младежки олимпийски игри.

Нушев финишира 32-ри в Супергигантския слалом сутринта, но с по регламент на Олимпиадата бе допуснат до слалома. Българинът показа много добро каране между флагчетата и навакса цели 13 места. Нушев събра  общо време от двете спускания от 1:46,28 мин. и остана на 5,83 сек. от шампиона Марко Шварц от Австрия.

Златният медалист Шварц бе най-бърз в Супер-Г и даде второ време в слалома. Втори в супер комбинацията завърши Миха Хробат от Словения (1:41,12), а трети е Сандро Симонет от Швейцария (1:41,45).

Българският представител в шейните  Александър Поибренски завърши на 21-во място днешното състезание в Инсбрук. Поибренски завърши на 22-ро място в първия манш, но във втория подобри леко представянето си и зае 21-во място с общо време от 1:22,428 минути. Германецът Кристиан Пафе стана олимпийски шампион с общо време  от 1:19,603 мин. Втори само на 0,203  секунди се Рикс Кристенс Розитис от Латвия, а трети Тони Граефе (Германия).

При момчетата биатлонисти на 7,5 км спринт Ради Пълвески се класира на 34-то мяст о. Той допусна три грешки и финишира с време от 22:23,9 минути. Другият ни представител Денислав Шехтанов финишира 42-ри с 4 грешки в стрелбата и за време от 22:49.1 минути. Златото отиде при  Фангмин Чен от Китай, който допусна само 1 грешка и финишира за 19:21,7 минути.

По-рано днес Александра Попова финишира 23-а в суперкомбинацията на първите зимни младежки игри в Инсбрук. Тя направи добър първи старт – на супер Г, където завърши 27-а от 42 стартирали и каза, че е по-доволна от представянето си днес в сравнение с показаното вчера, като уточни, че отново е допуснала идентична грешка на скока.

"В слалома се чувствах малко скована, може би защото не съм карала много тази дисциплина, но общо-взето съм доволна. Използвах го и като тренировка за истинския слалом след няколко дни” – каза 15- годишната алпийка.

В биатлона Даниела Кадева е 38-а в спринта на 6 км, като допусна 2 грешки в стрелбата, с цели 5 пропуска на рубежа Мариела Георгиева е с две места след нея. Въпреки това обаче според регламента на биатлона на Олимпиадата всички състезатели ще стартират в утрешното преследване.