Отличен 6 за Левски на "Герена"

"Сините" се подиграха с Нефтохимик за първи успех у дома в А група

по статията работи: Иво Вецев | 25.09.2013 | 19:56

Левски най-накрая се "отпуши" на "Герена" и в първенството, след като тази вечер верните фенове на отбора видяха тоталния разгром на Нефтохимик с 6:0 в мач от 10-ия кръг на първенството.

"Сините" решиха да поднесат силно извинение на запалянковците и самото начало натиснаха. В 14' Даниел Димов даде тон на домакините с гол с глава, а до края на полувремето Иванов (35) и Пламен Димов (43) с дебютния си гол направиха 3:0.

През втората част 26-кратните шампиони можеха да вкарат още няколко гола, но се задоволиха "само" с още 3 - на Даниел Димов (62) и Влади Гаджев (69, 87).

Това беше първа победа на Йоканович в първенството на "Герена", а в същото време Левски спечели за пръв път от дербито с Лудогорец през миналия сезон, спечелено критично с 1:0 с гол на Ангелов в 92'.

С победата Левски се изкачи до 5-о място и има актив от 15 точки - на 9 от лидера Лудогорец. Нефтохимик пък се закотви на предпоследно място с едва 7 и много въпросителни относно оставането си в елита.

Славиша Йоканович отново заложи на Блажевич на вратата, а Пламен Димов получи титулярно място на десния бек. Гаджев се върна в титулярния състав, след като пропусна мача с Черноморец, а Макриев взе мястото на контузения Генков - пълните състави на двата отбора тук.

"Сините" почнаха уверено срещата и в началните минути осъществиха няколко интересни атаки, които не доведоха до гол. Това обаче се промени в 14' - от пряк свободен удар Гари Родригес центрира, а Даниел Димов беше оставен абсолютно непокрит пред вратаря. Удар с глава и 1:0 за Левски на "Герена".

Последваха няколко минути на затишие, в които домакините продължаваха да атакуват, но нов гол не падаше, въпреки че Макриев бе близо до това да се разпише, но не успя да засече центриране на Миро Иванов.

Затишието на "Герена" приключи в 35', когато Иванов получи топката на около 20 метра от вратата и с брилянтен удар записа нов гол след завръщането си в Левски - 2:0 за домакините и публиката ликуваше. Минути по-късно Родригес нацели гредата, но в 43' Пламен Димов с дебютния си гол направи резултата класически - 3:0 на полувремето.

През втората част "сините" можеха да вкарат още доста голове, но Гаджев пропусна от пряк свободен удар, а Даниел Димов уцели горната греда. Въпреки това в 62' се получи страхотно разбъркване, при което Туре и Макриев не успяха да с е разпишат, но Димов бе на точното място и с мощен удар се разписа.

В 69' пък дойде най-красивата ситуация в мача - Гаджев проби отлично през цялата отбрана на "шейховете", навърза няколко човека поред и вкара топката пред погледа на вратаря Караманов. 5:0 и разгром за Левски.

Последваха още няколко отлични ситуации за "сините", но Гаджев, Вутов и Родригес се отчетоха с пропуски, а именно Вутов се отчете с най-фрапантния на празна врата. Гаджев в 88' след добър пробив на Родригес направи 6:0.