Още двама фаворити отпаднаха на Индиън Уелс

Новак Джокович с трудна победа над Марин Чилич

по статията работи: iNews.bg | 13.03.2014 | 10:17

Шампионът от Откритото първенство на Австралия Станислас Вавринка (Швейцария) отпадна в четвъртия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс.

Поставеният под номер 3 Вавринка загуби от южноафриканеца Кевин Андерсън с 6:7(1), 6:4, 1:6 за 2:20 часа игра. Това бе първо поражение за сезона за швейцареца след серия от поредни 13 успеха от началото на годината.

Андерсън се намира в отлична форма. Той достигна финалите в Делрей Бийч и Акапулко в предишните две седмици, а срещу Вавринка записа 150-а победа в кариерата си. Той наниза 12 аса и спечели за първи път в петия си мач срещу швейцареца.

На четвъртфиналите Андерсън ще срещне четирикратния шампион и седми поставен Роджър Федерер (Швейцария), който надделя над Томи Хаас (Германия) с 6:4, 6:4.

Поставеният под номер 2 Новак Джокович пък преодоля Марин Чилич след колебливо представяне в началото и обрат. Сърбинът се наложи с 1:6, 6:2, 6:3 и на четвъртфиналите ще срещне на четвъртфиналите Жулиен Бенето от Франция, който елиминира испанеца Фелисиано Лопес с 6:3, 7:6(4).

Диналистът от 2009 гофина Анди Мъри пък отпадна след поражение с 6:4, 5:7, 3:6 от десетия поставен Милош Раонич (Канада). Раонич, който наниза 15 аса, преодоля ранен пробив пасив в третия сет и от 1:2 спечели следващите четири гейма, което се оказа решаващо.

На четвъртфиналите Раонич ще се изправи срещу Александър Долгополов (Украйна), който победи категорично Фабио Фонини (Италия) с 6:2, 6:4. Долгополов продължи добрата си серия в Индиън Уелс, след като в третия кръг отстрани защитаващия титлата си и номер 1 в света Рафаел Надал.

Латвиецът Ернестс Гулбис, който победи Григор Димитров в третия кръг, продължи напред след нов успех - 7:6(0), 4:6, 6:2 срещу Роберто Баутиста-Агут от Испания. На четвъртфиналите Гулбис ще играе срещу финалиста от 2012 година Джон Иснър. Американецът се класира напред след победа със 7:6(3), 3:6, 6:3 над испанеца Фернандо Вердаск.